styczeń 18, 2022
Ciekawostki

Dla bezpieczeństwa kierowców

Dla bezpieczeństwa kierowców

Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Zniszczony samochód często okazuje się najmniejszym problemem, choć jego naprawa zazwyczaj wiąże się ze sporymi kosztami. Jeśli w wyniku wypadku dojdzie zaś do uszkodzenia zdrowia, kłopoty stają się jeszcze poważniejsze. Długie leczenie czy trwały uszczerbek na zdrowiu to kolejne skutki wypadku, które wiążą się z wydatkami i koniecznością pokrywania kosztów leczenia. Nic dziwnego, że coraz większa grupa kierowców stara się zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, dzięki czemu w awaryjnej sytuacji nie będą musieli martwić się o sprawy finansowe.

Podstawa to OC
Bezpieczeństwo to przede wszystkim obowiązkowe w Polsce ubezpieczenie komunikacyjne OC. Jest ono przypisane do pojazdu i pokrywa koszty związane ze szkodami przez ów pojazd wyrządzonymi. Chroniony jest tu nie tyle posiadacz samochodu, co ci, którzy wskutek jego działań ucierpią. W razie stłuczki poszkodowany musi skontaktować się z firmą, w której ubezpieczony jest sprawca wypadku. To właśnie na barki towarzystwa ubezpieczeniowego spada obowiązek pokrycia kosztów naprawy samochodu.

Zobacz również:  Ferrari 308 GTSi z nowym silnikiem

Dodatkowe bezpieczeństwo, czyli autocasco.
Polisa AC ma już charakter dobrowolny. Każdy kierowca może (ale nie musi) zabezpieczyć się w ten sposób. Takie ubezpieczenie jest dobrym uzupełnieniem dla obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, zaś głównym „obiektem” ochrony staje się tu kierowca i jego pojazd. Posiadanie takiego zabezpieczenia może okazać się przydatne w razie kradzieży samochodu, jego zniszczenia przez wandali lub w wyniku wypadków losowych. Podobnie jak w przypadku OC umowa jest tu zawierana na 12 miesięcy, zaś wysokość stawki ubezpieczenia uzależniona jest od wielu czynników. Duże znaczenie ma tu marka i wiek samochodu, wiek kierowcy i jego doświadczenie. Choć nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, wielu kierowców chętnie zabezpiecza się w ten sposób, zdając sobie sprawę z licznych zagrożeń czyhających na właścicieli czterech kółek.

Kompleksowa ochrona.
OC i AC to podstawowy pakiet, który zapewnia kierowcom poczucie bezpieczeństwa. Ci, którzy chcą korzystać z kompleksowej ochrony, mogą zawrzeć również umowę assistance, która często jest traktowana jako niedrogi dodatek do autocasco. Dzięki niej można liczyć na bezpłatną pomoc techniczną – tak ważną w przypadkach niespodziewanych awarii.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły