Aktualności

Dlaczego warto kupić samochód w salonie aut poleasingowych ?

Aktualnie po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów, a w porównaniu do końca ubiegłego wieku różnica ilościowa jest wprost drastyczna. Niemal każda osoba, praktycznie zaraz po ukończeniu 18 roku życia decyduje się na zrobienie prawa jazdy i myśli o zakupie własnego auta. Co więcej, Polaków stać na coraz to nowsze auta renomowanych marek, co zresztą widać na polskich drogach, mimo iż nasza sytuacja gospodarcza zdecydowanie nie należy do najlepszych.

Okazję do nabycia względnie taniego i nowego samochodu stwarza salon aut poleasingowych. Dostępne w nim samochody, mimo iż używane, są zazwyczaj stosunkowo nowe. Ofertę tego rodzaju punktów często wypełniają samochody firmowe, które kupione zazwyczaj prosto z salonu służą firmie średnio przez okres trzech, czterech lat, po czym zostają wystawione na sprzedaż. Oczywiście cena auta jako samochodu używanego jest stosownie zmniejszona, a my jako kupcy zyskujemy stosunkowo nowy model samochodu. Sporą zaletą tego rodzaju salonów jest ich szeroka oferta, dzięki czemu niemal każdy odnajdzie tutaj auto dostosowane do swoich standardów i możliwości finansowych.

Znaleźć w nich można praktycznie wszystko to co nas interesuje, od Alfy Romeo do BMW, gdyż nie jest to rodzaj salonu podporządkowanego tylko jednej marce. Ponadto, zakup samochodu w salonie aut poleasingowych jest najzwyczajniej w świecie bezpieczniejszy, aniżeli zakup auta o nieznanej historii sprowadzonego z zagranicy. W salonie, przy zakupie samochodu, otrzymamy oczywiście pełną historię pojazdu wraz z kompletem niezbędnych dokumentów, podczas gdy w innych warunkach tak naprawdę nie wiemy co przeszedł, a w zasadzie przejechał nasz ukochany samochód. Oprócz tego, zazwyczaj już na miejscu szczęśliwy nabywca auta ma możliwość wyboru właściwego ubezpieczenia samochodowego, w czym chętnie i rzetelnie doradzają pracownicy salonu.

Oczywiście, również przy zakupie aut z salonu poleasingowego należy zachować ostrożność i zwracać uwagę chociażby na przebieg samochodu wyznaczający stopień jego eksploatacji. Auta firmowe bardzo często w tym krótkim okresie trzech, czterech lat mają zatrważająco dużo kilometrów na koncie, aczkolwiek znalezienie prawdziwej okazji o niskim przebiegu i małym stopniu eksploatacji wcale nie graniczy z cudem.

Źródło: Samochody pewne używane

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Andrzej Brolewski says:

    Ciekawe, czy w przyszłości ludzie nie przerzucą się na kupowanie aut jedynie poleasingowych. Jak sądzisz?

Komentarz są wyłączone.