październik 6, 2022
Artykuły

Dodatki do polisy OC – czy są potrzebne?

Wielu kierowców narzeka już na sam obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC swojego samochodu. Tym bardziej trudno jest namówić ich na dodatki do polisy OC. Czy mimo to warto je opłacić? Które z nich są najbardziej opłacalne? Odpowiedź w artykule. 

Ubezpieczenie OC a dodatki – czy warto je wykupić?

Znaczna większość kierowców płaci jedynie obowiązkową składkę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, nie czytając nawet oferty ubezpieczenia autocasco. Niekoniecznie jednak niezbędne jest płacenie za kolejną dużą polisę, aby uzyskać dodatkową ochronę. Jeśli długo współpracujemy z jakąś firmą, niektóre dodatki możemy uzyskać już w cenie podstawowej składki OC. Inne warto dokupić, aby ubezpieczyć się na najczęściej zdarzające się na drodze sytuacje. Jakie dodatki warto dokupić?

http://kalkulatoroc.org.pl/jakie-dodatki-dokupic-do-obowiazkowej-polisy-oc/

Dodatki do polisy OC – assistance

Jednym z najczęściej wykupowanych dodatków do ubezpieczenia OC jest assistance, czyli usługa, którą obejmowany jest Twój samochód. W razie jego awarii z wykupionym ubezpieczeniem assistance będziesz mógł bezpłatnie zamówić pomoc drogową – zabierzesz samochód na lawetę, zamówisz dowóz paliwa, samochód zastępczy czy też naprawisz auto na miejscu. Ubezpieczenie assistance można wykupić w ramach różnych pakietów – nie każdy obejmuje całkowitą rekompensatę kosztów naprawy, zwłaszcza jeśli awaria zdarzy się w dużej odległości od miasta, w którym zarejestrowane jest Twoje auto. Mimo to nawet tańsze wersje tego ubezpieczenia chronią Cię jako kierowcę przed olbrzymimi kosztami, jakie wiążą się np. z zamówieniem lawety. Możliwe jest też otrzymanie samochodu zastępczego, jeśli Twoje auto nie będzie się nadawać do użytku przez najbliższy czas.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

NNW jest polecane dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. W razie wypadku polisa innego kierowcy może nie starczyć na Twoje leczenie. Tymczasem płacąc niewygórowaną stawkę za dodatek do ubezpieczenia OC możesz otrzymać znaczną ochronę finansową obejmującą koszty hospitalizacji, leczenia i późniejszej rehabilitacji. Ochrona taka nierzadko sięga do nawet setek tysięcy złotych.

Ubezpieczenie szyb

To kolejne dodatkowe ubezpieczenie samochodu, które możesz wykupić dla ochrony swojego auta. Obejmuje ono zwrot kosztów zakupu nowej szyby oraz jej wymiany w razie jej uszkodzenia. Zwykle bardziej opłaci się zakupić zamiennik szyby, niż jej oryginał. Musisz jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń zwrotu pieniędzy nie dostaniesz, jeśli korzystasz z pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających czy też np. uczestniczyłeś w nielegalnych wyścigach.

 Ubezpieczenie opon

To ubezpieczenie pokrywa koszty wymiany lub naprawy opon  w warsztacie lub – co ważne – na miejscu zdarzenia. Oznacza to, że jeśli podczas jazdy złapiesz flaka, a nie posiadasz koła zapasowego, będziesz mógł umówić bezpłatną usługę dojazdu i wymiany lub naprawy opony. Jest to bardzo przydatne ubezpieczenie, które sprawi, że będziesz się czuł o wiele bezpieczniej na drogach.

Ubezpieczenie kluczyków

To nieoczywiste dodatkowe ubezpieczenie chroni Cię nie tylko przed stratą samych kluczyków, ale także dowodu rejestracyjnego lub tablic rejestracyjnych. Te ostatnie zwykle giną w wyniku kradzieży, choć można sobie wyobrazić sytuację ich odpadnięcia w trakcie jazdy. Podobnie kluczyki lub dowód rejestracyjny mogą zostać skradzione bądź zagubione. Warto wykupić to ubezpieczenie, aby uzyskać zwrot kosztów uzyskania nowych kluczyków, dowodu czy tablic.

Szukasz najlepszych ofert? Skorzystaj z kalkulatora OC, aby sprawdzić w jednym miejscu, co obejmują polisy poszczególnych ubezpieczycieli. kalkulatoroc.org.pl

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły