wrzesień 29, 2023
Aktualności Amerykańskie Auta Sportowe Dodge

Dodge Challenger Mopar 10

Dodge Challenger Mopar 10 Limited Edition – Kilka tygodni temu, do Sieci przedostały się informacje o limitowanej edycji Dodge Challengera, opracowywanej w kooperacji z dywizją Mopar. Dziś o tym samochodzie wiemy o wiele więcej.

Bazująca na Dodge’u Challenger R/T, seria Mopar 10 odznacza się czarnym lakierem z niebieskimi, czerwonymi lub srebrnymi pasami biegnącymi wzdłuż nadwozia. Garbata maska z potężnym wlotem powietrza zabezpieczona jest stylowymi zapinkami, a osłona chłodnicy otoczona jest chromem w czarnym kolorze. Równie wyjątkowo prezentują się błyszczącoczarne, 20-calowe felgi. Nie zapomniano również o okolicznościowych emblematach, bo czymże byłby amerykański samochód bez krzykliwych oznaczeń?

Sportowe fotele pokryto czarną skórą Katzkin, a mięsisty wieniec kierownicy obszyto niebieską nicią. Fani amerykańskich muscle-car w mig dostrzegą legendarne kształty dźwigni zmiany biegów: litery „T” w automatycznej i pistoletu dla manualnej skrzyni.

Wzmocniona rozpórką kielichów, komora silnika mieści standardową, jednostkę HEMI V8 o pojemności 5.7 litra.

Zapisy na 500 egzemplarzy Dodge Challenger Mopar 10 właśnie się rozpoczęły. Wersja z automatem kosztuje 38,000$. Za odmianę z ręczną przekładnią trzeba dopłacić 1,000$.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. dodge sa niczego sobie. Typowe amerykanskie fury, tylko szkoda ze jak narazie zaprzestali produkowac vipery :/

Komentarz są wyłączone.