grudzień 7, 2022
Ciekawostki Aktualności

Gdzie wynająć samochód na Pomorzu środkowym?

Planujesz urlop lub wakacje na Pomorzu? Jeśli tak, to świetnym pomysłem może być wynajem samochodu, ponieważ Pomorze to nie tylko nasze polskie morze, ale również świetny obszar do zwiedzania.

Obszar Pomorza jest bardzo duży. Wydłuż linii brzegowej ciągnie się od Ustki aż do Zalewu Wiślanego. Na Pomorzu znajduje się również Malbork, Kwidzyn czy Bytów, gdzie zlokalizowane są zabytkowe zamki. Jest co zwiedzać, przyda się zatem praktyczny samochód. Taki oferuje wypożyczalnia samochodów Lębork. Główną zaletą korzystania z wypożyczalni samochodów autohasan.pl, jest brak limitu kilometrów przy wynajmie na okres dłuższy niż 3 dni.

Na co zwracać uwagę przy wynajmie samochodów na Pomorzu

Ze względu na całkiem spory obszar Pomorza oraz wiele możliwości podróżowania, nie tylko do pobliskich miejscowości nadmorskich, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wspomniany wcześniej limit kilometrów. Wiele wypożyczalni liczy dopłaty za każde dodatkowe 100km ponad ustalony limit.

Wynajmując samochód każdego typu, nie tylko osobowy, należy szczegółowo sprawdzić stan samochodu przed odbiorem. Często zdarza się, że samochody z wypożyczalni mają różnego rodzaju drobne defekty, jak chociażby rysy na lakierze. Warto zrobić kilak zdjęć samochodu oraz stanu licznika oraz zaznaczyć ewentualne uwagi w protokole zdawczo-odbiorczym.

Warto również zabezpieczyć się poprzez wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, dzięki któremu wynajmujący nie będzie obciążony kosztami za ewentualne wyrządzone szkody. Niektóre wypożyczalnie oferują takie ubezpieczenia u siebie na miejscu, ale również można je nabyć dodatkowo we własnym zakresie.

Jeśli wynajmujemy samochód dla rodziny z dziećmi, warto sprawdzić czy wypożyczalnia samochodów oferuje dodatkowo fotelik dla dziecka oraz czy jest możliwość podstawienia samochodu pod wskazane miejsce, np. na dworzec PKP czy też do naszego ośrodka wypoczynkowego.

Wypożyczanie samochodu w okresie wakacyjnym na kilka dni podczas urlopu jest często stosowanym rozwiązaniem, ponieważ jest możliwość korzystania z auta tylko przez kilak dni, kiedy tego potrzebujemy. Należy jednak pamiętać, że w okresie wakacyjnym przyda się samochód wyposażony w klimatyzację. Nie ma najmniejszego sensu wypożyczanie samochodu, który nie posiada sprawnej klimatyzacji. Warto zatem sprawdzić stan techniczny auta oraz poprawne działanie elementów poprawiających komfort użytkowania.

Uwaga na dodatkowe opłaty

Przed podpisaniem umowy, oczywiście warto zapoznać się z jej szczegółowymi zapisami i upewnić się, że w umowie nie ma żadnych dodatkowych ukrytych kosztów, takich jak opłata za nawigację, fotelik dla dziecka.

Z reguły wypożyczalnie stosują zasadę, że klient otrzymuje samochód czysty oraz zatankowany do pełna. Wtedy również należy oddać samochód w takim samym stanie. Przed wyjechaniem z wypożyczalni warto sprawdzić stan paliwa oraz czystość samochodu, aby uniknąć dodatkowego kosztu mycia czy zatankowania auta.

Istotną kwestią podczas wypożyczania samochodu jest również konieczność opłacenia kaucji. Wypożyczalnie stosują 2 metody zabezpieczania. Pierwszą z nich jest zamrożenia środków na koncie poprzez podanie danych karty płatniczej. Drugą jest pozostawienie gotówki za pokwitowaniem. Jeśli wypożyczalnia żąda zabezpieczenia w takiej formie, nie ma się czego obawiać. Kaucja jest później w całości zwracana po oddaniu samochodu.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.