wrzesień 27, 2023
Aktualności

Glinka do lakieru samochodowego – czyszczenie i pielęgnacja auta

nano-glinka

Glinka to niezbędny element w każdym zakładzie auto detailingu zajmującym się profesjonalną kosmetyką samochodową. Nano glinka to specjalistyczna masa plastyczna zawierająca związki tytanu, która w bezpieczny sposób usuwa różnego typu zabrudzenia z lakieru nie rysując go.

W sklepach internetowych zakupić można profesjonalne środki służące pielęgnacji oraz zabezpieczeniu auta. Po zakupie odpowiednich produktów jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie kosmetykę pojazdu.

Warto skorzystać z oferowanych do sprzedaży szamponów samochodowych oraz aktywnych pian, które z łatwością poradzą sobie z większymi zabrudzeniami czy błotem. Niezwykle przydatnym narzędziem do wyczyszczenia lakieru oraz szyb samochodowych jest glinka do lakieru. Glinka to specjalistyczna masa plastyczna, która w bezpieczny i delikatny sposób usuwa plamy z żywicy, owady, resztki z rozpylanych preparatów czy mas bitumicznych. Dobrej jakości glinka rozpuszcza wszelkiego rodzaju zabrudzenia, usuwa je z porów lakieru i szyb. Glinkę auto detailingowową można zakupić już od 32 zł np. tutaj: https://sklep.hadwao.net/autodetailing/21-nano-glinka.html.

Na co zwrócić uwagę przy pracy z glinką?

1. Glinka auto detailingowa powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej. Należy pamiętać, że zbyt niska temperatura masy czy też lakieru samochodowego sprawi, że glinka ponownie stwardnieje, warto mieć przy sobie pojemnik z ciepłą wodą aby móc zagrzać glinkę jeżeli zacznie nam twardnieć. Glinka im bardziej miękka tym delikatniejsza dla lakieru a praca z nią efektywniejsza i łatwiejsza.

2. Dodatkowo przed użyciem warto glinkę dokładnie ugnieść. Ważne by masa była czysta a wszelkie zabrudzenia należy wgniatać do wewnątrz

3. Powierzchnia lakieru podczas glinkowania musi być zawsze zwilżona wodą bądź wodą z szamponem. Nie wolno używać glinki na suchym lakierze aby go nie porysować.

Odpowiednio wyczyszczony, odtłuszczony i wysuszony lakier można zabezpieczyć powłoką hydrofobową, która ochroni powierzchnię przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, kwaśnymi deszczami, zabrudzeniami czy rdzewieniem lakieru i płowieniem koloru. 

Zadbane auto to również czyste, estetyczne i czarne opony. Aby guma nabrała pięknego koloru można użyć czernidła, które jednak oprócz nadania ciemnej barwy nie posiada innych właściwości. Dostępne są również profesjonalne preparaty do pielęgnacji opon samochodowych. Wspomniane środki oprócz czarnego, eleganckiego koloru zabezpieczają gumę przed parceniem oraz odpychają wodę (hydrofobowość). Odpowiednio dobrane woski w składzie takich produktów konserwują oponę, ułatwiają jej czyszczenie i wydłużają jej żywotność.

Odpowiednią powłoką hydrofobową zabezpieczyć można również szyby w samochodzie. Pod wpływem pędu powietrza krople deszczu samoistnie spływają z powierzchni szyby. Powłoka zwana „niewidzialną wycieraczką” znacząco ułatwia widoczność w trakcie opadów oraz wydłuża żywotność wycieraczek samochodowych.

 

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły