lipiec 20, 2024

Honda CR-Z

Honda CR-Z – auto jest wyraźnie inspirowana przedostatnią generacją CRXa. Niewielka, ale waleczna Honda CRX doczeka się następcy. Takanobu Ito, nowy Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Honda Motor Co., Ltd., przedstawił plany rozpoczęcia sprzedaży sportowego modelu hybrydowego Hondy CR-Z w Japonii w lutym 2010r. Data europejskiej premiery rynkowej hybrydowego coupe Hondy zostanie podana pod koniec 2009 roku.

Honda CR-Z dołączy do modeli Insight i Civic Hybrid, promując tym samym kompaktowe samochody japońskiego producenta, w których zastosowano niewielką, lekką i bardziej wydajną wersję zintegrowanego napędu hybrydowego IMA (Integrated Motor Assist). Koncepcyjny model CR-Z zadebiutował w 2007 r. podczas 40. Salonu Samochodowego w Tokio. Sportowa hybryda CR-Z zostanie wyposażona w zaawansowane technologie, które zapewnią użytkownikom radość z jazdy, przy jednoczesnym obniżeniu szkodliwego wpływu pojazdu na środowisko.

Agresywnie stylizowane coupe największą uwagę z przodu zwraca ponadprzeciętnej wielkości grillem oraz efektownym oświetleniem w postaci diod LED. Wysoko uniesiony tył wyróżnia się przede wszystkim dwoma końcówkami układu wydechowego o odpowiednio dużej średnicy. Kompaktowe coupe porusza się na 19-calowych felgach, spomiędzy ramion których prześwitują hamulce od Brembo.


Honda CR-Z

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2bhzAwQj4Yg[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły