czerwiec 2, 2023
Ciekawostki

Jak uniknąć kary za nadmierną prędkość?

uk-policja

Mandaty w Wielkiej Brytanii są bardzo kosztowne. Już za najmniejsze wykroczenie możemy otrzymać od 30 do 60 funtów, np. za brak zapiętych pasów czy też za nieprawidłowe parkowanie.

Pamiętajmy, że za wykroczenia o nieco większej wadze można uzyskać dodatkowo około 3 punktów karnych. Co więcej, niektóre z takich sytuacji często wiążą się z karą sądową i to naprawdę wysoką. Jej wielkość może przekroczyć nawet 2500 funtów.

Warto wiedzieć, że na punkty karne w Wielkiej Brytanii należy naprawdę uważać, ponieważ są one ważne aż 3 lata. Z kolei po osiągnięciu ich limitu, czyli 12 punktów, prawo jazdy zostaje kierowcy odebrane.

Ciekawostką jest także fakt, iż do każdego dokumentu prawa jazdy, mogą zostać dopisane uwagi, których termin ważności zależny jest od stopnia wykroczenia.

Każda osoba, która otrzyma mandat ma na jego uregulowanie 28 dni, w przeciwnym wypadku zostanie wezwana do sądu.

Jak można łatwo zauważyć przepisy prawa drogowego w Anglii są bardziej rygorystyczne niż w naszej ojczyźnie. Właśnie z tego powodu warto zaopatrzyć się w przydatny poradnik – “ Jak uniknąć kary za nadmierną prędkość?”. Jest on dostępny pod adresem: http://www.emano.co.uk/p/jak-uniknac-kary-za-nadmierna-predkosc,52.html?cat=245.

Podręcznik ten stanowi kompendium wiedzy dla każdego kierowcy żyjącego i pracującego w Wielkiej Brytanii. Opisuje on działanie angielskiego systemu karania kierowców za wykroczenia drogowe, m.in. za przekroczenie prędkości.

Dodatkowo zawiera również porady pozwalające na uniknięcie mandatów, a także i punktów karnych. Co więcej, dzięki niemu możemy nabyć naprawdę unikalną wiedzę na temat tego, co robić w przypadku otrzymania kary.

Poradnik został stworzony w oparciu o wiedzę merytoryczną kilku ekspertów z dziedziny motoryzacji, którzy sami często stosują się do opisanych w nim rozwiązań. Omówiono tam większość tematów dotyczących m.in. policyjnych metod “nękania” kierowców, sposobów i urządzeń mierzących prędkość oraz podano wskazówki co robić w przypadku zatrzymania lub trafienia na wokandę sejmową.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły