kwiecień 17, 2024
Aktualności

Jak wypożyczyć auto na kilka godzin?

Obecnie w naszych miastach widujemy mnóstwo samochodów. Bez wątpienia jest to bardzo wygodny środek transportu, jednak ma też swoje minusy. Największym oczywiście jest duża emisja spalin. Oczywiście nie musimy całkowicie rezygnować z jeżdżenia autem, możemy jednak znacznie to ograniczyć, wypożyczając auto na godziny.

Jak działa car sharing?

Wszystko zaczyna się od zainstalowania specjalnej aplikacji, np. 4mobility.pl. Po instalacji najczęściej musimy podać kilka informacji o sobie i pozwolić na weryfikacje naszych dokumentów. Aby aktywować konto, należy zeskanować swoje prawo jazdy i podać dane karty płatniczej. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, możemy przejść do wypożyczenia auta. Kiedy włączymy aplikację, zostaniemy poinformowani o aktualnie dostępnych pojazdach. Najlepiej wybierać te znajdujące się najbliżej nas, ponieważ mamy 15 minut, by znaleźć się przy samochodzie. Aby go otworzyć, wystarczy użyć telefonu. Kluczyki znajdziemy w schowku. Dodatkowym plusem rezerwacji jest możliwość parkowania w Strefie bez dodatkowych płatności. Po skończonej jeździe nie możemy zapomnieć o zakończeniu rezerwacji.

Dlaczego warto?

Car sharing jest dobrym rozwiązaniem z kilku względów. Po pierwsze wypożyczając auto jedynie na jakiś czas, zmniejszamy emisję spalin. Po drugie zmniejszamy koszty eksploatacji auta. Gdy je wypożyczamy, nie musimy martwić się o dodatkowe płatności w postaci ubezpieczenia. Jest to więc spora oszczędność. Co więcej, nie odpowiadamy również za przeglądy. Car sharing pozwala także na korzystanie z wielu różnych aut. Sami możemy wybrać klasę auta, które chcemy wypożyczyć. Jednego dnia wybieramy małe, miejskie auto a drugiego większy rodziny samochód.

Jak widać, car sharing ma wiele plusów i warto z niego korzystać. Z pewnością jest to bardzo przyszłościowe rozwiązanie i być może będzie nadal rozwijane. Będzie to działanie korzystne zarówno dla środowiska, jak i naszych portfeli.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły