luty 21, 2024
Ciekawostki

Jak zorganizować transport samochodu?

transport-samochodu

Jeśli kupujesz samochód zagranicą lub z innych przyczyn potrzebujesz przewieźć samochód z innego kraju do Polski, zwykle stajesz przed wyborem firmy transportowej, która zrobi to za Ciebie. Często jest też tak, że transportowany samochód jest zepsuty albo nie masz czasu, by transportować go samodzielnie więc tym bardziej transport na lawecie wydaje się jedynym rozwiązaniem.

 Transport samochodu kojarzy się z czymś drogim a organizacja jego z czymś skomplikowanym. Jak się okazuje niekoniecznie. Od 2010 roku działa internetowy serwis Clicktrans.pl, na którym można w prosty sposób wystawić ogłoszenie o transporcie samochodu i firmy transportowe same zgłoszą się ze swoją ofertą cenową. Często jest tak, że firma dysponująca lawetą na wiele aut ma miejsce niewykorzystane, szuka zlecenia i jest w stanie zaoferować korzystną cenę za przewóz samochodu.

Jakie są ceny transportu samochodu?

Na podstawie setek zleceń transportu samochodów zrealizowanych dzięki Clicktrans.pl , określono że średnia cena transportu auta za kilometr to ok.1,3-1,5 zł. Ceny uzyskiwane na Clicktrans.pl są często niższe od 30-60% w stosunku do standardowych cen w cennikach dzięki temu, że wystawiając ogłoszenie w serwisie jest duża szansa na znalezienie firmy, która i tak jedzie w danym kierunku. Zasada tak jest aktualna zarówno w przypadku zleceń w obrębie kraju jak i międzynarodowych. Polacy najczęściej bowiem sprowadzają samochody z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii i Francji.

Średnia cena za sprowadzenie samochodu z Niemiec wynosi 1270 zł a sprowadzenie samochodu z Wielkiej Brytanii to wydatek ok. 2 tysięcy zł (około 1,1 zł/km). Tendencja w liczbie sprowadzanych samochodów jest wzrostowa i Polacy z roku na rok sprowadzają coraz więcej aut. Średnio nasz pojazd musi przebyć 1373 km z miejsca nadania do miejsca przeznaczenia. Na 100 sprowadzonych samochodów z zagranicy do Polski, 48 ma więcej niż 10 lat a tylko 8 ma mniej niż 4 lata!

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły