grudzień 7, 2022
Artykuły

Jaki wosk do samochodu wybrać?

Zadbany lakier to nie tylko estetyczny wygląd, ale również łatwiejsze mycie i dłuższa żywotność auta. Jeśli więc chcesz cieszyć się swoim pojazdem przez długi czas, zabezpiecz jego powierzchnię, stosując profesjonalny wosk do samochodu. Z naszego artykułu dowiesz się, po co stosować kosmetyki detailingowe i który środek do lakieru wybrać, aby efekt był naprawdę zadowalający.

Wosk na mokro

Wosk do samochodu jest stosowany jako jedna z najpowszechniejszych metod nabłyszczania karoserii. Warto jednak podkreślić, że służy on nie tylko do podnoszenia walorów estetycznych pojazdu, ale nade wszystko do jego skutecznej ochrony. Sprawdź, przed czym zabezpieczysz swoje auto, regularnie stosując kosmetyki detailingowe i przekonaj się, które z nich są najwygodniejsze w użyciu i skuteczne w działaniu.

Kosmetyki samochodowe

Do czego służy wosk do samochodu?

Najważniejsze jest podkreślenie, że profesjonalny wosk do samochodu to elegancki wygląd pojazdu i intensywniejszy kolor lakieru, ale nade wszystko zabezpieczenie auta. Okazuje się, że odpowiednio dobrane kosmetyki:

  • chronią przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych: deszczu, długotrwałego działania promieni UV, mrozu czy śniegu,
  • pozwalają ukryć mniejsze zarysowania: mikrorysy powstające w czasie użytkowania czy hologramy pojawiające się na skutek niewłaściwego mycia auta,
  • sprawiają, że intensywny kolor utrzymuje się dłużej: lakier nie matowieje,
  • ułatwiają utrzymanie auta w czystości: codzienne zanieczyszczenia są łatwiejsze do usunięcia.

Wosk do samochodu

Jaki wosk do samochodu wybrać?

Aby wosk do samochodu stanowił skuteczną warstwę ochronną dla lakieru, dobrze jest wybrać właściwy jego rodzaj. Tymczasem oferta producentów jest naprawdę szeroka. Poznaj najpowszechniejsze rodzaje kosmetyków do auta i zdecyduj, które rozwiązanie jest dla ciebie najlepsze.

Wosk do samochodu – najpowszechniejsze rodzaje

Aby zapewnić głębię koloru i największą odporność, część użytkowników decyduje się na twardy wosk do samochodu. Aplikowany jest specjalną gąbeczką, a do polerowania należy wykorzystywać ściereczkę z mikrofibry (miękką, o wysokiej gramaturze). Nakładanie i polerowanie trwa naprawdę krótko – najczęściej zamyka się w ciągu godziny, a w przypadku silniejszych hybryd może trwać odrobinę dłużej (przekłada się jednak również na dłuższy efekt). Dla wielu użytkowników to przyjemne i relaksujące doświadczenie.

Kosmetyki detailingowe

Znacznie prostszy w użytkowaniu okazuje się być wosk na mokro. Jego aplikacja przebiega o szybo i każdy z pewnością sobie z nią poradzi. Co więcej, płynna formuła sprawia, że można dotrzeć do wszystkich zakamarków karoserii. Użytkownicy doceniają nade wszystko fakt, że procedura może być przeprowadzona niemal od razu po myciu samochodu, gdy lakier jeszcze pozostaje mokry (stąd pochodzi nazwa kosmetyku). Wosk w sprayu można znaleźć w ofercie sprawdzonego sklepu Chemotion.

Wybierając wosk do samochodu, warto zdawać sobie sprawę, że oba wcześniej wspomniane rodzaje mogą występować w wersji naturalnej lub syntetycznej. Wyraźnie różnią się między sobą składem, który wpływa ostatecznie na zastosowanie. Który z nich wybrać?

  • Naturalny wosk do samochodu najczęściej przygotowany jest z wosku pszczelego lub oleju z liści palmowca. Sugerujemy jego stosowanie nade wszystko tym użytkownikom, którzy szukają rozwiązań pozwalających im nadać swoim pojazdom nienagannego wyglądu, podczas gdy trwałość stosowanych środków ma mniejsze znaczenie.
  • Syntetyczny wosk do samochodu to przede wszystkim polimery, które w sposób trwały wiążą się z lakierem. Oznacza to, że są najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na naprawdę wysokiej ochronie przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Należy także podkreślić, że po ich zastosowaniu samochód zyskuje długotrwały blask.

Na rynku dostępne są również hybrydowe woski do samochodu, które mogą łączyć w sobie składniki pochodzenia naturalnego z syntetycznymi. Są to rozwiązania wysokiej jakości, które oferują naprawdę dużą trwałość lakieru i pozwalają odzyskać intensywność koloru.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły