Artykuły

Jakie akcesoria samochodowe są przydatne?

Osoby, które posiadają samochód niejednokrotnie korzystają z dodatkowych akcesoriów, które ułatwiają rozgrywkę. Mogą one być bardzo dobrym pomysłem. Nowoczesne narzędzia, pozwalające na doskonałe działanie pojazdu mogą okazać się niezbędne.

Jakie specjalne akcesoria do samochodu warto kupić? Zastanówmy się nad tym.

Jakie akcesoria samochodowe warto mieć?

Aby samochód mógł dobrze działać i spełniać wszystkie wymagania właściciela, warto zainwestować w dodatkowe, nowoczesne rozwiązania. Dzięki odpowiednim produktom można w jeszcze bardziej wygodny sposób korzystać z pojazdu. Istnieje kilka produktów, które warto przede wszystkim zakupić. Przydatny może być między innymi kasownik błędów programowany pod odpowiednią markę lub emulator DPF.

Czym jest kasownik błędów?

Jako niezbędny element każdego warsztatu kasownik błędów umożliwia szybkie skasowanie błędów. Stosować go można zamiast emulatora AdBlue. Niejednokrotnie jest on montowany w samochodach osobowych, ponieważ pozwala na usuwanie błędów i ograniczanie wielu problemów.

Kasownik błędów przydaje się w takich sytuacjach, jak:

  • zapchanie filtra cząstek stałych,
  • kiedy pojazd jest trybie pełzania, czyli jedzie z prędkością max do 20 km/h,
  • kiedy pojawi się awaria SCR AdBlue, czyli układu oczyszczania spalin,
  • kiedy silnik jest w trybie awaryjnym i pojawia się problem ograniczenia mocy a w przypadku obciążonego zestawu oznacza to problem z dalszą jazdą,
  • kiedy wyświetlają się informacje o różnych błędach.

W przypadku niewygodnych błędów zazwyczaj zapisują się te o związane ze skrzynią biegów, ABS i prędkością kół. Działanie kasownika jest niezmiernie proste. Najpierw włącz zapłon i wepnij kasownik błędów do gniazda diagnostycznego, czyli złącza diagnostycznego OBD. Następnie poczekaj na usunięcie błędów. Kiedy urządzenie zasygnalizuje zakończenie pracy, wyłącz zapłon i wyciągnij sprzęt.

Do czego służą emulatory DPF?

Emulator DPF to sposób na zastąpienie sprawnego układu AdBlue. To wyjątkowe urządzenie potrafi w pewien sposób oszukać system samochodowy i usprawnić pracę silnika. Powód, dla którego korzysta się z tego rozwiązania jest bardzo prosty: układ AdBlue dla wielu osób jest niezmiernie problematyczny. Wymaga on nie tylko regularnego uzupełniania specjalnego płynu, co jest kosztowne, ale także może się psuć. Teoretycznie powinien on wpływać na jakość wydalanych spalin, jednak w praktyce nie zawsze tak jest. Z tego powodu warte uwagi może być korzystanie z emulatora.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły