październik 19, 2021
Ciekawostki

Kiedy warto zainwestować w powiększony zbiornik paliwa?

Montowany fabrycznie zbiornik paliwa w autach ciężarowych i busach ma swoje ograniczenia, co po pewnym czasie może zacząć irytować. Zbyt mała objętość to częstsze wizyty na stacji benzynowej, co zabiera dużo czasu. Można tego uniknąć, jeśli zdecydujemy się zainwestować w powiększony zbiornik paliwa. Dlaczego to dobry pomysł?

Wydatek, który szybko się zwraca

Chociaż każda inwestycja wiąże się ze sporymi wydatkami, to warto je ponieść, by zyskać profity w przyszłości. Wiedzą to dokładnie kierowcy aut ciężarowych i busów, którzy standardowy zbiornik paliwa zamienili na większy. Mimo że koszt jego zakupu jest odczuwalny, to w toku eksploatacji szybko się zwraca. Każdy kierowca, który zdecyduje się na ten krok, pracuje wydajniej, a koszty użytkowania pojazdu są lepiej zoptymalizowane.

Koszt tankowania mniej odczuwalny

Z powiększonym zbiornikiem tankujemy raz a dobrze. Zamiast częstych odwiedzin na stacji, nierzadko oferujących zawyżone ceny za benzynę, świadomie wybieramy sprawdzony punkt, gdzie jest najtaniej. Tankujemy tam do pełna nasz powiększony zbiornik, mając pewność, że zapas paliwa starczy nam na bardzo długi czas.

Ma to tym bardziej duże znaczenie w przypadku pojazdów podróżujących na trasach międzynarodowych. Będąc daleko poza granicami Polski, nigdy nie wiemy dokładnie, czy stacja, na jakiej musimy się zatrzymać (bo kontrolka zużycia paliwa ostrzega) nie zaskoczy nas negatywnie cenami paliwa. To również ważne pod tym względem, że tankując w kraju, możemy odliczyć VAT, co zapewnia dodatkowe korzyści finansowe.

Większy bak = łatwiejsze planowanie trasy

Dodatkowy zbiornik paliwa to nie tylko większe oszczędności czasu i pieniędzy, to też inne korzyści, zwłaszcza bardziej elastyczne planowanie trasy. Kiedy ją wytyczamy, musimy oczywiście uwzględniać miejsca, w których będzie możliwe zatankowanie paliwa. Czasem rodzi to problemy, szczególnie w rejonach słabiej zurbanizowanych, gdzie stacji jest jak na lekarstwo. Nierzadko więc jesteśmy zmuszeni dość sporo nadłożyć trasy, żeby dojechać do celu z pełnym bakiem.

Klienci zawsze zadowoleni

Powiększony zbiornik paliwa ma też wielkie znaczenie dla komfortu pasażerów, więc każdy przewoźnik organizujący dalsze trasy powinien pomyśleć o tej inwestycji. Ogranicza to częste wizyty na stacjach paliw, sprawiając, że dotarcie do celu zabiera mniej czasu i nie jest okupione irytującymi postojami. To wpływa nie tylko na profity, o jakich wcześniej wspomnieliśmy (oszczędności czasowe, pieniężne, komfort w planowaniu trasy), ale też decyduje o większym komforcie pasażerów, którzy zadowoleni z naszej przewozowej usługi zarekomendują nas innym osobom.

Czy to bezpieczne?

Osoby, które planują zainwestować w powiększony zbiornik paliwa, często mają obawy, czy to rzeczywiście jest bezpieczne dla auta. W końcu montaż dodatkowego i to sporej wielkości elementu może rodzić obawy. Są zrozumiałe, ale wybierając zaufanego producenta, zwłaszcza firmę ARHEN, której zbiorniki dostępne są pod adresem internetowym https://zbiornikipaliwa.com.pl/zbiorniki-paliwa/, możemy być spokojni zarówno o względy bezpieczeństwa, jak i wysoką jakość.

Mamy pewność, że montaż nowego zbiornika nie wiąże się z ingerencją w konstrukcję nadwozia. Co równie istotne, zbiorniki firmy ARHN wykonane są z trwałego, maksymalnie odpornego na uszkodzenia materiału – utwardzanego aluminium. To zapewnia, że wytrzymują nawet w najcięższych warunkach, nie dziwi więc, że znajdziemy je w samochodach cenionych marek: Mercedesach, Renault, Citroenach, Oplach, Peugeotach, Fiatach itd.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły