Artykuły Ciekawostki Suzuki

Suzuki Connect kiedy będzie dostępne w Polsce?

Osoby decydujące się na wymianę samochodu często decydują się na auto marki Suzuki. Japońska firma znajduje się w ściślej czołówce branży motoryzacyjnej i zajmuje się nie tylko produkcją samochodów ale również motocykli. Czym jest usługa Suzuki Connect, która już w październiku zostanie uruchomiona w Polsce?

Suzuki – historia marki

Suzuki jest firmą założoną w roku 1909 przez Michio Suzuki (marka nazwę zapewnia nazwisku swojego założyciela). Jeśli myślicie, że założyciel od samego początku zajął się produkcję samochodów oraz motocykli to jesteście w błędzie. Początkowo oferował inne produkty. Przedsiębiorca osiągnął sukces wynajdując nowy rodzaj krosna, które było chętnie importowane przez przedsiębiorców z innych krajów. Dopiero w 1939 roku Michio zdecydował się na dywersyfikację źródeł dochodu i skupił się na produkcji niewielkich samochodów.

Obecnie firma należy do ścisłej światowej czołówki, a modele Suzuki cieszą się porządnym wykonaniem oraz wysokim komfortem użytkowania. Korzystają też z różnego rodzaju silników.

Pierwszy masowo produkowany model samochodu Suzulight cieszył się silnikiem o mocy 16 koni mechanicznych. Swoją premierę miał w roku 1955! W roku 1970 firma wyprodukowała samochód terenowy Suzuki Jimmy, a rok później pierwszy motocykl.

Sprzedaż motocykli marki Suzuki

Mimo że sprzedaż samochodów nie jest zadowalająca w żadnym kraju, sprzedaż motocykli ma się całkiem nieźle. Japończycy poinformowali, że w 2021 roku sprzedano aż 1,7 miliona motocykli, co jest wynikiem napawającym optymizmem. Sprzedaż samochodów względem wielkości sprzedaży motocykli jest więc naprawdę kiepska.

Suzuki jest przedsiębiorstwem rozwijającym się. Firmę rozwija sztab pracowników. W roku 2019 przedsiębiorstwo zatrudniało ponad 15 000 osób!

Suzuki – czy należy obecnie do liderów technologii?

Suzuki jest przedsiębiorstwem, które w dynamicznym tempie rozwija się. Może o tym świadczyć chociażby fakt, że nieustannie wprowadza do swoich samochodów usprawnienia, z których inne marki nie korzystają. Jednym z nich jest technologia Suzuki Connect, która w Polsce ma zostać uruchomiona już w październiku tego roku!

Suzuki Connect – co ma oferować?

Informacja o tym, że usługa Suzuki Connect ma zacząć działać w Polsce już w październiku tego roku po raz pierwszy została ogłoszona na początku września. Będzie się ona pośredniczyć w kontakcie pomiędzy użytkownikami oraz samochodem.

Umożliwi blokowanie i odblokowywanie pojazdu, poinformuje o historii jazdy oraz wskaże lokalizację, w której samochód się znajduje co może być przydatnym rozwiązaniem w przypadku osób zapominalskich. Użytkownik auta będzie również na bieżąco informowany o wszelkich błędach, które wykryje aplikacja, co z pewnością przyśpieszy ewentualne diagnozy i naprawy.

UWAGA: Aplikacja będzie działać na urządzeniach z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Czy Suzuki osiągnie jeszcze większy sukces?

Jest to pytanie, na które nie potrafi odpowiedzieć nikt. Jest jednak pewne, że firma należy do ścisłej światowej czołówki także w sprzedaży motocykli, a nie tylko samochodów. Modele oferowane przez japońskiego giganta cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o czym można przekonać się zaglądając na fora zwolenników marki oraz grupy tematyczne na portalach społecznościowych. Marka stawia na rozwój, a oferując nowe udogodnienia chce bez wątpienia wyprzedzić swoją konkurencję.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły