grudzień 9, 2023
Ciekawostki Ford

Innowacyjne rozwiązania w marce Ford

Amerykański koncern Ford Motor Company od wielu lat słynie ze stosowania innowacyjnych rozwiązań. Część z nich jest później kopiowana przez konkurencję, która nie chce pozostać w tyle. Wielu kierowców ceni sobie to, że wraz z marką Ford zyskuje nie tylko bezpieczne i nowoczesne auta o dopracowanym wyglądzie, ale też dostęp do rozwiązań, które wpływają na komfort prowadzenia, funkcjonalność oraz osiągi.

 

Jeżeli zastanawiasz się, w jakie technologie Ford wyposaża nowe osobowe samochody, poniżej znajdziesz opisy najważniejszych z nich. Znajdziesz tu również kilka wybranych ciekawostek z bogatej historii motoryzacji amerykańskiego koncernu. Firma została założona w 1903 r., a do jej największych sukcesów zalicza się między innymi wypuszczenie pierwszego kompaktowego samochodu po II wojnie światowej (Ford Falcon) w 1960 r. Ogromny sukces odniósł również zaprezentowany cztery lata później Ford Mustang. Zainteresowanie samochodami marki Ford było w tym czasie ogromne, przez co firma musiała zmniejszyć produkcję, aby nie zdobyć zbyt dużego udziału w rynku, co mogłoby narazić firmę na karę ze strony urzędu antymonopolowego.

Sukcesy Ford Motor Company

Henry Ford niewątpliwie przyczynił się do wielu zmian nie tylko w USA, ale również na całym świecie. Bezproblemowa dostępność tanich aut pozwoliła ludziom przenieść się na przedmieścia bez martwienia się o to, w jaki sposób dotrą do pracy. Ford miał również wpływ na powstanie kredytów samochodowych w USA.

W ostatnich latach wielokrotnie pojawiały się informacje o tym, że to amerykański koncern jest obecnie liderem, jeżeli chodzi o wdrażanie rozwiązań mobilnych w branży motoryzacyjnej. Jednocześnie firma przez cały czas rozwija innowacyjne rozwiązania. To właśnie one pozwalają między innymi na zaawansowaną integrację z samochodem, zwiększają komfort prowadzenia, poprawiają osiągi oraz ogólną wydajność, a także usprawniają funkcjonalność. Nie można oczywiście zapominać o rozwiązaniach związanych z bezpieczeństwem, do których Ford przykłada ogromną uwagę.

Innowacyjne technologie w samochodach marki Ford

Jedną z ciekawszych innowacji jest możliwość sparowania nowych modeli Forda z aplikacją FordPass. Do tego dochodzi system Ford SYNC, który pozwala używać prostych poleceń głosowych i bardzo intuicyjnego ekranu dotykowego. Inteligentny ogranicznik prędkości pozwala uniknąć mandatów za przekraczanie dozwolonej prędkości, a system wspomagający parkowanie (Active Park Assist) ułatwia parkowanie nawet w najtrudniejszych miejscach. Dzięki inteligentnemu układowi oświetlenia kierowca może cieszyć się komfortową jazdą w każdych warunkach.

Największy wybór nowych i używanych samochodów

Internetowy serwis z ogłoszeniami to najlepszy wybór dla osób, które chcą znaleźć dla siebie Forda. Tradycyjny salon samochodowy zazwyczaj oferuje wyłącznie nowe pojazdu, a w tym przypadku to klient może określić, co w danym momencie jest dla niego najlepsze. Przedstawione ceny są rekomendowanymi cenami brutto, które są wyjątkowo atrakcyjne. Oprócz pojazdów benzynowych i z silnikiem diesla dostępne są również elektryczne samochody, hybrydowe pojazdy i auta na gaz. Znajdziesz tu samochód rodzinny, auta sportowe i wiele innych modeli. Dostępny jest również nowoczesny Ford Mustang Mach E. Na stronie można znaleźć przydatne linki, które ułatwią zakup auta i pozwolą być na bieżąco z branżą motoryzacyjną dzięki najświeższym wiadomościom z rynku.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły