wrzesień 29, 2023
Aktualności Lamborghini Marki Super Samochody

Lamborghini Aventador LP 700-4 Pirelli Edition

lamborghini-aventador-lp-700-4-pirelli-01
Lamborghini i Pirelli stworzyli specjalną wersję Lamborghini Aventador LP 700-4.

Współpraca Lamborghini z popularnym włoskim producentem opon samochodowych firmą Pirelli rozpoczęła się w 1963 roku, Ferruccio Lamborghini zgłosił się do Pirelli po zestaw opon do prototypu 350 GTV. Aby uczcić wieloletnią owocną współpracę pomiędzy producentami, stworzono specjalną wersję Lamborghini Aventador LP 700-4 Pirelli Edition.

Auto wyróżnia się białym lakierem z dachem, słupkami i lusterkami w barwie czarnej. Dodatkowo zastosowano cienkie czerwone linie biegnące wzdłuż nadwozia i podkreślające wloty powietrza. Również zaciski hamulcowe oraz brzegi opon wykończono czerwonym kolorem. Do wyboru są również inne wersje kolorystyczne.

Lamborghini Aventador LP 700-4 Pirelli Edition jest dostępny zarówno w wersje coupe, jak i roadster. Lamborghini już przyjmuje zamówienia, a pierwsze dostawy do klienta Aventadora LP 700-4 Pirelli Edition są planowane na lato przyszłego roku.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły