czerwiec 24, 2024
Auta Hybrydowe Lexus Marki

Lexus LF-NX concept

lexus-lf-nx
Lexus zaprezentował koncepcyjny model LF-NX na salonie samochodowym we Frankfurcie. Auto wyróżnia się agresywną i nowoczesną stylistyką. Koncepcyjny Lexus mierzy 4 640 mm długości, a jego rozstaw osi to 2 700 mm. Wnętrze to stylistyczna fantazja i ergonomia. Najbardziej charakterystycznym elementem jest długa konsola środkowa, która rozdziela również tylne fotele. Lexus postanowił zastąpić tradycyjne przyciski i pokrętła elementami obsługiwanymi dotykowo. W ten sam sposób ma wyglądać obsługa systemu multimedialnego i nawigacji.
Lexus LF-NX ma napędzać silnik benzynowy o pojemności 2,5 l pracujący w cyklu Atkinsona wspomagany jednostką elektryczną. Podobnie jak w pozostałych modelach japońskiego producenta, też tutaj będzie możliwe, aby przy niskich prędkościach korzystać jedynie z napędu elektrycznego. Taki tryb jazdy szczególnie przydaje się podczas jazdy w korkach, gdyż znacząco ogranicza zużycie paliwa.

[nggallery id=2149]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=29Ny0RSqxbI[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły