Marki Porsche Super Samochody

Porsche Spyder 918 hybrydowy supersamochód

porsche-918-spyder-frankfurt

Pokazany na targach we Frankfurcie hybrydowy supersamochód Porsche 918 Spyder to najdroższy model niemieckiej marki dostępny w sprzedaży. Za to wspaniałe auto trzeba zapłacić $845,000.

Porsche prezentując koncepcyjny samochód sportowy marki Porsche zaprezentowało podczas 80. Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Genewie w 2010 roku jako następca Porsche Carrera GT. Niemiecki producent nie wiedział wtedy czy model trafi do produkcji, uzależniał tę decyzję od ilości zamówień złożonych na auto.

Sportowy samochód będzie zasilany przez dwa elektryczne motory oraz spalinowy silnik 4,6 litra V8, który zadba o dostarczenie mocy ponad 608 KM. Ekologiczne jednostki napędzające niezależnie obie osie auta, będą w stanie wygenerować łącznie 286 KM.

Dzięki temu napędzany na wszystkie koła samochód o łącznej mocy 887 KM będzie emitował tylko 70 g CO2/100 km, a przyspieszenie od 0 do 100km/h zajmie mu tylko 2,8 s.

[nggallery id=2148]

 

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły