wrzesień 21, 2023
Aktualności Lexus Marki

Lexus RC F

lexus-rc-f-coupe-01-1

Na salonie samochodowym w Detroit zadebiutował Lexus RC F.

Jest to najmocniejszy Lexus z silnikiem V8 jaki kiedykolwiek powstał. Silnik o pojemności 5-litrów generuje aż 460 KM mocy. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h to jedynie 4,5 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 300 km/h.

Lexus RC F otrzymał bardziej rasowy wygląd z pomocą nowych zderzaków, wlotów powietrza, paneli bocznych oraz grilla. Model porusza się na 19-calowych aluminiowych felgach.

Samochód można zamówić również z dodatkami wykonanymi z włókna węglowego oraz aktywnym spoilerem, który wysuwa się przy prędkości 80 km/h i chowa przy prędkości 40 km/h.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Samochód piękny, wyniki zadowalające tylko ta cena pewnie porazi. Ale Lexus wiek, że amerykańską ludność stać na takie auta 🙂

  2. Motoryzacja powinna iść zdecydowanie w tym właśnie kierunku, a nie w stronę kosiarek ogrodowych na prąd. Śliczny Lexus.

Komentarz są wyłączone.