Lotus Elite – Z każdym dniem zbliżającym nas do salonu w Paryżu, rozwiązują się zagadki enigmatycznych działań europejskich producentów. Jedną z nich jest lipcowy przedsmak nowego Lotusa Esprit. Niestety, nadzieje mogą okazać się płonne, gdyż cały szum medialny odnosi się najprawdopodobniej do modelu Elite (na targach powinniśmy zobaczyć cztery inne pojazdy).

Mierzący 4,60 m długości, 1,90 m szerokości i 1,32 metra wysokości, Elite reprezentuje klasę 2+2 osobowych pojazdów. Ostre kształty nadwozia przykrywa szklany, zdejmowany dach, do złudzenia przypominający ten w obecnym Renault Megane Coupe-Cabrio.

Pod maską znajdziemy pięciolitrową, benzynową jednostkę V8 o mocy 620 KM i 720 Nm momentu obrotowego. To wystarczy, aby 1650-kilogramowy Elite przyspieszył do 100 km/h w 3,5 sekundy i mknął maksymalne z prędkością 315 km/h.
W przygotowaniu jest także hybrydowa odmiana, zaopatrzona w elektryczne agregaty oraz system KERS.

Lotus Elite pojawi się w europejskiej sieci sprzedaży wiosną 2014 roku z ceną na poziomie 115,000 funtów.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.