grudzień 2, 2023
Aktualności Auta Sportowe Filmy Marki Mazda

Mazda RX-8 facelift

Mazda RX-8 facelift

Mazda RX-8 facelift – najbardziej sportowy model z oferty Mazdy przejdzie delikatny face lifting i trafi do sprzedaży.

Auto ma być zaprezentowane podczas wrześniowego Frankfurt Motor Show. Mazda RX-8 otrzyma kilka dodatków poprawiających aerodynamikę, nowe lampy tylne i przeprojektowane wnętrze. Modyfikacje nadwozia obejmą spoiler przedni i tylny oraz listwy progowe. Stylistycznie auto będzie zbliżone do modeli serii 3 i 6. Z tyłu zagoszczą większe końcówki wydechu i nowe lampy wykonane w technologii LED. Mazda będzie jeździć na 19-calowych felg aluminiowych w ciemnym wykończeniu.

W kabinie kierowca zasiądzie w skórzanych fotelach Recaro i dostrzeże nowy zestaw wskaźników, schowanych za skórzaną, trójramienną kierownicą. Na pokładzie zagości również system nagłośnieniowy Bose z Bluetooth.

Pod maską tradycyjnie niezmieniony silnik Wankla – Renesis o pojemności 1,3-litra. Jednostka ta generuje moc 231KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 211Nm. Z 6-biegową skrzynią manualną nowa Mazda RX-8 przyspiesza do “setki” w 6,4 sekundy. Prędkość maksymalna ma wynosić 234km/h.

W Niemczech nowa Mazda RX-8 ma kosztować 38 000 euro.

Mazda RX-8 facelift

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły