styczeń 30, 2023
Aktualności Auta Sportowe Luksusowe Targi Tuning

Mercedes CLS od Carlsson

Mercedes CLS Carlsson – Także czterodrzwiowe coupe Mercedesa, CLS W218 doczeka się w Genewie kuracji stylistycznej, dokonanej, w tym przypadku, przez Carlsson.

Pukając kwietniowym świtem do bram zakładu w Merzig, machając przy tym pokaźnym plikiem banknotów, możemy spodziewać się odpowiedniej reakcji ze strony domowników. Karbonowy spojler zderzakowy, stalowo-nierdzewne zdobienia osłony chłodnicy, spojlerek bagażnikowy oraz trójżebrowy dyfuzor, rozdzielający cztery końcówki wydechu, już czeka na montaż. Następny krok to ingerencja w pneumatyczne zawieszenie Airmatic. Kilka sprytnych posunięć i zestaw C-Tronic Suspension, a nasz Mesio siądzie 30 mm niżej. Kończąc prace karoseryjne, pora na 20” obręcze o stylistyce 1/10 (pięć pojedynczych i pięć podwójnych szprych).

Tradycyjnie dla Carlsson, wnętrze to istna bajka. Czarna, jak smoła, Nappa elegancko gryzie się z białymi środkami foteli, a Alcantara i drewniane wykończenia znamionują prestiż.

Z ciekawszych działań natury silnikowej, warto wymienić 600-konne, podwójnie turbodoładowane 5.5 V8, odmiany CLS63 AMG.

[nggallery id=1509]
[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły