Aktualności Auta Sportowe Filmy McLaren Super Samochody Tuning

Mercedes SLR 722 Black Arrow

Mercedes SLR 722 Black Arrow – Upamiętniająca Mercedesa 300 SLR z 1955 roku, magiczna liczba 722 nadal pojawia się w oświadczeniach prasowych Mercedesa, ale nie tylko. Tym razem symbolizuje nie tyle edycję, co informuje o mocy, generowanej przez model Black Arrow, dzieło Edo Competition.

Jak sugeruje nazwa, matowoczarny lakier (+ czerwone okleiny) idzie w parze z czarnymi, 21-calowymi obręczami.

Ciemnych barw spodziewajmy się również we wnętrzu. Czarna skóra, Alcantara i wstawki z włókna karbonizowanego sprawiają, że część komentatorów może podnieść larum: „Dlaczego tu tak ponuro?”. Sprawne manewrowanie ułatwia kamera cofania, której obraz rzucany jest na ekran, nowoczesnego systemu multimedialnego.

Zmodyfikowany dolot powietrza, przeprogramowany sterownik silnika i układ wydechowy ze stali nierdzewnej, podnosi moc mechanicznie doładowanego motoru 5.5 V8 do 722 KM przy 7100 obr./min. Moment obrotowy wystrzeliwuje w tym samym czasie do poziomu 890 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,4 s, a do 300 km/h zaledwie 24,5 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 345 km/h.

[nggallery id=1682]
Wideo:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły