lipiec 24, 2024
Artykuły

Monitoring GPS dla motoryzacji i rolnictwa

Systemy monitoringu GPS stały się integralną częścią zarówno sektora motoryzacyjnego, jak i rolniczego. Umożliwiają one śledzenie w czasie rzeczywistym pojazdów i maszyn rolniczych, co prowadzi do zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa oraz efektywnego rozliczania wynajmu.

W sektorze motoryzacyjnym, systemy GPS są stosowane do nadzoru, zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych. Umożliwiają one śledzenie trasy, prędkości, a nawet stylu jazdy kierowcy. Dzięki temu, możliwe jest natychmiastowe reagowanie na potencjalne zagrożenia, takie jak kradzież pojazdu czy nieodpowiednie zachowanie kierowcy.

W rolnictwie, technologia GPS jest wykorzystywana do rolnictwa precyzyjnego. Dzięki monitorowaniu GPS maszyn rolniczych, można dokładnie określić, gdzie znajdują się maszyny, które obszary zostały już obsiane czy nawożone, a także monitorować zużycie paliwa. Wszystko to przyczynia się do zwiększenia wydajności i oszczędności.

Monitoring GPS wraz z z dostępem do bezpłatnej aplikacji mobilnej stworzonej przez widziszwszystko.pl, udostępnia ponad 90 funkcjonalności. Najważniejszej z nich to:

  • pozycja pojazdu
  • określenie działania maszyny lub samochodu
  • odczytywanie informacji z cyfrowego tachografu
  • spalanie
  • spalanie paliwa podczas postoju
  • planowanie i analiza tras kierowców
  • kompleksowe raporty
  • styl jazdy kierowcy
  • wyznaczanie obszaru pracy maszyny np. podczas prac rolnych (alert SMS, PUSH)
  • szczegółowe raporty

Aplikacja moblina (Android lub iOS) lub dostępna przez przeglądarkę internetową: widziszwszystko.eu

Dzięki podłączeniu urządzenia do szyny CAN (Controller Area Network) można zbierać i analizować dane diagnostycznej takie jak prędkość czy temperatura silnika. Natomiast dzięki integracji z tachografem automatycznie dokumentować czas pracy kierowców oraz przestrzeganie zasad dotyczących czasu pracy i odpoczynku.

Podsumowując, monitoring GPS to technologia, która znacząco wpływa na rozwój motoryzacji i rolnictwa. Dzięki niej, zarówno kierowcy, jak i rolnicy mogą pracować efektywniej i bezpieczniej. Dodatkowo pozwala dokładnie obliczyć koszty wynajmu np. traktora z osprzętem. W dobie cyfryzacji i automatyzacji, systemy te stanowią nieodłączny element nowoczesnej motoryzacji i rolnictwa.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły