kwiecień 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Nissan Super Samochody Tuning

Nissan Skyline GT-R od JAPO Motorsport

Nissan Skyline GT-R JAPO – Legenda rodziny Skyline GT-R, nie zaginie nigdy. Na potwierdzenie tego, JAPO Motorsport (Essen, Niemcy) przygotowało 523-konną serię R34 (GT-BNR34).

W ciągu trzech i pół miesiąca, egzemplarz z 1999 roku, uległ gruntownej, ale nie rewolucyjnej zmianie. Samochód odznacza się srebrnym lakierem „KYO” oraz oryginalnymi dodatkami Nismo Z-Tune (potężny przedni zderzak, błotniki i tylne nadkola). Jeśli już mowa o nadkolach, to wypełniają je 18-calowe, pięcioramienne felgi Z-Tune z oponami Toyo Proxes typu semi-slick o rozmiarze 265/35. Nie obyło się także bez udoskonalonego układu hamulcowego firmy StopTech: 355 mm tarcz z czterema tłoczkami z przodu i dwoma na tylnej osi.

Wewnątrz możemy spodziewać się skórzano-alcantarowej tapicerki i przeprojektowanego komputera pokładowego.

Komora silnika wzmocniona rozpórką kielichów ARC, mieści rzędową, sześciocylindrową jednostkę Twin-Turbo o pojemności 2.6 litra. Dzięki m.in. większym turbosprężarkom GT RS (ciśnienie 1,5 Bar), nowej chłodnicy powietrza doładowującego, wysokoprzepływowym wtryskiwaczom paliwa i sportowym świecom zapłonowym, motor dysponuje mocą 523 KM i 597 Nm maksymalnego momentu obrotowego, na kołach. Z agregatem współpracuje sześciostopniowa, manualna skrzynia ze wzmocnionym sprzęgłem HKS.

Prezentowany pojazd jest pierwszym z dwudziestu tak odrestaurowanych aut. Samochód jest do nabycia za 89,900€.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły