czerwiec 6, 2023
Ciekawostki

Od jakich szkód chroni ubezpieczenie AC?

141407068169988200

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco, to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od kradzieży, zniszczenia i skutków uszkodzenia. Jest to bardzo przydatne ubezpieczenie, które zapewnia bezpieczeństwo i komfort posiadaczom pojazdów.

Szczegóły warunków ubezpieczenia zależą od zakładu ubezpieczeń, dlatego warto zapoznać się z jego ofertą i dopasować ją do swoich oczekiwań. Warto pamiętać o tym, że wysokość składki będzie zależeć od zakresu usług objętych ubezpieczeniem AC. Im jest ona szersza, tym składki będą wyższe. Ubezpieczenie AC daje ogromne wsparcie kierowcom i poczucie, że mogą liczyć na pomoc kompetentnych ludzi. To warte jest każdej ceny. Przed podpisaniem umowy z zakładem ubezpieczeń konieczne jest zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), w których nakreślony jest zakres ochrony oraz oferta.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia AC? Przede wszystkim na zakres ubezpieczenia, może być podstawowy lub rozszerzony. Jeżeli chodzi o zakres podstawowy, to w jego skład wchodzą wszelkie szkody, jakie powstały w wyniku kolizji z innymi uczestnikami ruchu drogowego, zwierzętami lub obiektami, na skutek wydarzeń losowych, pożaru, zniszczenia pojazdu przez osoby trzecie lub zwierzęta. Do rozszerzonego ubezpieczenia AC należą czynności, które firma gwarantuje klientowi przy wykupieniu dodatkowego pakietu. Zalicza się do nich: wszelką pomoc przy organizacji transportu pojazdu w przypadku stłuczki lub nagłej awarii do miejsca naprawy, pomoc podczas organizacji pojazdu zastępczego i pokrycia kosztów wynajęcia, a także wsparcie przy organizacji hotelu podczas naprawiania pojazdu. Ponadto istotne przy zakupie ubezpieczenia AC jest wysokość owego ubezpieczenia, procedura rozliczana szkód przez zakład ubezpieczeń, wysokość udziału własnego i wreszcie zakres terytorialny ubezpieczenia. To wszystko powinno złożyć się na całość oferty, która będzie satysfakcjonowała osobę ubezpieczoną. Korzystne propozycje ubezpieczeń oferuje Liberty Ubezpieczenia Dodatkowo, firmy ubezpieczeniowe proponują korzystne pakiety oraz udogodnienia (m.in.: porady prawnika, zgłaszanie szkód za pomocą aplikacji na smartfonie, obliczanie składek online) dzięki czemu klienci mogą wybrać dla siebie najkorzystniejszą z dostępnych ofert.
Każda osoba posiadająca pojazd wie, że nie może mieć wpływu na wszystko, co dzieje się na drodze. Również wszelkie zdarzenia losowe nie są do przewidzenia. Jednak na to, jakiego rodzaju pomoc zostanie zaoferowana w razie jakiegokolwiek wypadku, kierowca ma wpływ. Wszystko zależy od zakresu ochrony oraz oferty z zakładem ubezpieczeniowym. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie AC.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły