wrzesień 27, 2023
Ciekawostki Marki Opel

Opel Astra – historia modelu

astra-gtc

Jednym z najpopularniejszych samochodów sprzedawanych przez niemiecki koncern Opel jest model Astra. Jego historia sięga 1991 roku, kiedy to wprowadzono do produkcji i sprzedaży pierwszą generację tego samochodu, nazwaną generacją „F”. Pojazd ten został wprowadzony do sprzedaży na miejsce swojego poprzednika, modelu Opel Kadett. Pierwsza generacja auta sprzedawana była do 2002 roku, pod koniec sprzedaży auto było dostępne dla klientów pod nazwą Opel Astra Classic. Od 1998 do 2009 roku druga generacja była sprzedaży, częściowo więc równolegle z poprzednią i kolejną. Trzecia była dostępna od 2004 do roku ubiegłego, a obecnie mamy w sprzedaży generację J, dostępną od 2009 roku.

Samochód ten należy do rynkowego segmentu C, który zapewnia kupującym komfortową jazdę czwórki pasażerów wraz z dość dużą ilością bagaży. Opel Astra przeznaczony jest więc zarówno do jazdy po mieście, jak też idealnie sprawdzi się w dłuższych trasach, chociażby podczas wakacyjnych wyjazdów za granicę. Jego konkurencja to między innymi Citroen C4, Honda Civic czy też Renault Megane. Mało kto jednak wie, że samochód ten sprzedawany jest również pod wieloma innymi nazwami. Należą do nich: Vauxhall Astra, Holden AH Astra, Saturn Astra, Chevrolet Viva, Chevrolet Astra, Chevrolet Vectra GT i Chevy Urban.

 

Opel Astra jest jednym z popularniejszych samochodów na świecie. Sprzedawany pod taką ilością marek, produkowany jest również w dość sporej ilości fabryk. Jego produkcja miała (lub ma) miejsce w kilkunastu fabrykach, począwszy od polskich Gliwic, a na Brazylii czy Republice Południowej Afryki skończywszy. Astra sprzedawana jest zarówno w wersjach tradycyjnych, jak hatchback czy kombi, ale klienci mogą również zdecydować się na wersję coupe, sedan czy nawet jako kabriolet. Szeroki wybór zarówno wersji nadwozia jak również i silników napędzających ten model produkowany przez niemiecki koncern sprawia, że klienci niezwykle doceniają możliwości, jakie daje Astra. Jest to bowiem niezwykle przyjemny w prowadzeniu samochód, a w przypadku jakiejkolwiek usterki technicznej, można ją dość szybko i w miarę niskim kosztem usunąć.

 

Z pewnością Astra jest pojazdem, na który warto zwrócić uwagę. W swoim segmencie plasuje się na dość wysokim miejscu, a i wyniki sprzedaży w naszym kraju wyglądają dla dealerów całkiem nieźle. Jeśli interesować Was będzie jakieś auto z rynkowego segmentu C, na Astrę z pewnością powinniście spojrzeć przychylnym okiem.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły