luty 21, 2024
Auta Sportowe Marki Opel

Opel Astra OPC Extreme

2014-opel-astra-opc-extreme_100457859_l

Opel Astra OPC Extreme to najszybsza Astra, która będzie mogła poruszać się po drogach publicznych.Auto zadebiutuje na początku marca na salonie samochodowym w Genewie. Model nawiązuje do konceptu OPC Extreme z 2002 roku. Jest 100 kg lżejszy od tradycyjnej Astry OPC dzięki wykorzystaniu włókna węglowego do konstrukcji maski, dachu oraz kół. 19-calowe obręcze straciły 20 kg z porównaniu ze standardowymi aluminiowymi.

Z wnętrza wyjęto zbędne wyposażenie i zainstalowano kubełkowe fotele Recaro, klatkę bezpieczeństwa i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa Schroth. Model wykończono zamszową tapicerką z żółtymi przeszyciami.

Opel Astra OPC Extreme napędza czterocylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy aż 304 KM. Napęd jest przekazywany tylko na przednie koła za pomocą sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. bajaboss says:

    Wygląda nieźle, ale 304 kocyki tylko na przednie koła? Wiem że się da ale ruszanie bez asystenta startu na mokrej powierzchni może być trudne 🙂

Komentarz są wyłączone.