luty 21, 2024
Aktualności Filmy Marki Opel

Opel Astra OPC – zdjęcia, filmy, dane i cena


Nowy Opel Astra OPC ma wkrótce się pojawić z mniejszym silnikiem niż dotychczas. Producent zastąpi silnik 2,0 na rzecz turbodoładowanej jednostki o pojemności 1,6 litra. Pomimo to nowy Opel Astra OPC ma być szybszy, ale przede wszystkim lżejszy o co najmniej 120 kg. Więc pewnie osiągi będą podobne. Premiera samochodu odbędzie się już jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. I wtedy poznamy więcej szczegółów.

Dotychczasowy Opel Astra OPC to najszybsza Astra w historii. Nowy hot-hatch jest konkurencją dla Honda Type-R, Renault Megane RS, VW Scirocco R, Seat Leon Cupra R i Golf GTI a nawet najlepszego małego sportowca Golf R. Opel Astra OPC napędza 2 litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 280 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Atsra OPC powinna osiągać prędkość maksymalną 250 km/h. Napęd na przód z zastosowaniem mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu mają zapewnić wystarczającą trakcję. Auto oczywiście jak zawsze w pakiecie OPC wyposażone zostanie w szereg bajerów, duże felgi, hamulce Brembo, sportowe fotele, skórzana kierownica i oznaczenia OPC. Astra OPC będzie również sprzedawana jako Vauxhall Astra VXR w Wielkiej Brytanii. Cena Opel Astra OPC od 128 tysięcy złotych w Polsce.

Opel Astra OPC

[nggallery id=2028]

Opel Astra OPC 2.0 Turbo 280 KM – test

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.