czerwiec 24, 2024
Aktualności Ciekawostki

Piaskarki warsztatowe — syfonowe, kabinowe czy mobilne, które wybrać?

Mianem piaskarki określa się urządzenie przeznaczone do oczyszczania powierzchni przy pomocy materiału ściernego kierowanego przez strumień sprężonego powietrza. W roli ścierniwa występować może tutaj zarówno śrut, jak i szkło, piasek kwarcowy, suchy lód, żużel czy metal. Z pomocą piaskarek do piaskowania z łatwością można oczyścić powierzchnię z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń czy powłok lakierniczych oraz przygotować ją na późniejsze malowanie. Piaskarki przemysłowe dostępne są w kilku różnych wersjach. Do wyboru mamy między innymi piaskarkę do felg, piaskarkę syfonową, piaskarkę kabinową oraz piaskarkę ręczną. Czym charakteryzuje się każda z nich?

Piaskarki warsztatowe

Piaskarka przemysłowa to urządzenie, które nadaje się do stosowana zarówno podczas wykonywania prac domowych, jak i w przemyśle. Piaskarki przemysłowe używane w serwisach samochodowych pozwalają z łatwością usunąć korozję z elementów narażonych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Równie praktycznym urządzeniem są piaskarki do felg pozwalające na zachowanie nienagannego wyglądu samochodu przez długi czas. Na rynku spotkać można się także z piaskarkami profesjonalnymi oraz piaskarkami ciśnieniowymi.

Piaskarki syfonowe

Piaskarka syfonowa to urządzenie, które dostępne jest w kilku różnych wersjach. Do wyboru mamy między innymi piaskarkę syfonową 38 l czy piaskarkę syfonową 200 l. Pozwala to na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Równie praktyczna jest piaskarka syfonowa profesjonalna czy piaskarka z odkurzaczem, która stanowi gwarancję znaczącej redukcji zapylenia. Drugi typ urządzenia dostępny jest w wersji o pojemności 105 l.

Piaskarki kabinowe

Piaskarka kabinowa to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu. Najczęściej do czynienia mamy z piaskarką kabinową do felg, zacisków hamulcowych oraz elementów pokrytych korozją. Wybierając taki sprzęt, pod uwagę wziąć należy między innymi jego pojemność. Do wyboru mamy piaskarki kabinowe 220 l czy piaskarki kabinowe 350 l. W przypadku większych elementów najlepiej sprawdzą się natomiast modele o pojemności 420 oraz 990 l.

Piaskarki mobilne

Szukając urządzenia, które dobrze sprawdzać będzie się w warunkach domowych, warto rozważyć zakup paskarki mobilnej. Do jej zalet zaliczyć można dużą poręczność, a co za tym idzie — wygodę użytkowania. Tego typu sprzęt znakomicie sprawdzać będzie się podczas drobnego piaskowania. Niemniej funkcjonalne są piaskarki ręczne.

W naszym asortymencie, poza piaskarkami zaopatrzyć mogą się Państwo również w wysokiej jakości kompresory.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły