grudzień 9, 2023
Aktualności

Płyn chłodniczy Borygo 5L- czy jest godny uwagi?

Płyn chłodniczy pełni w naszych pojazdach bardzo ważną funkcję. To właśnie dzięki niemu czterokołowiec nie nagrzewa się do nadmiernych temperatur, które mogłyby mieć destrukcyjny wpływ na samochód. Za co odpowiada i czym charakteryzuje się płyn chłodniczy Borygo 5L? Dlaczego jest on godny uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Za co odpowiada płyn chłodniczy?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że przeciętny płyn chłodniczy odpowiedzialny jest za to, aby przenosić energię cieplną pomiędzy naszym silnikiem, a chłodnicą. Wywnioskowano, że jest on w stanie odprowadzić niekiedy 30 % energii cieplnej, która znajduje się w spalonym już paliwie. Płyn chłodniczy skutecznie chroni przed wrzeniem i kawitacją. Dodatkowo jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie niektórych elementów silnika- zmniejsza się prawdopodobieństwo korozji niektórych podzespołów. Płyn chłodniczy wyróżnia się ponadprzeciętną pojemnością cieplną, a także podobnie jak w przypadku wody- ma właściwości związane z przewodnictwem.

Czym charakteryzuje się płyn chłodniczy Borygo?

Jednym z lepszych wyborów jest płyn chłodniczy Borygo 5L. Jest on wielosezonowy. Oprócz tego, że jest to pewnego rodzaju gwarancja trwałości, to dodatkowo chroni przed ewentualna korozją niektórych elementów silnika. Borygo 5L to zupełnie uniwersalny produkt, bowiem sprawdzi się do chłodzenia silników wszystkich pojazdów – nie tylko samochodów. Jedną z zalet jest możliwość mieszania go z innymi płynami, które powstały na bazie monoetylenowego glikolu.

Dlaczego płyn chłodniczy Borygo jest godny uwagi?

Płyn chłodniczy Borygo 5L posiada wiele zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim rozwiązanie to sprawdzi się we wszystkich pojazdach, które mają chłodnice mosiężne lutowane lub aluminiowe. Jedną z zalet jest temperatura krystalizacji – wynosi ona bowiem -35 stopnia Celsjusza, co jest w pełni satysfakcjonującą wartością. Płyn chłodniczy Borygo 5L jest bardzo wydajny, jednocześnie uniwersalny, tzn. sprawdzi się w wielu warunkach. Pomimo tego, że jest on wymieniany stosunkowo rzadko, to jednak warto regularnie go kontrolować, bowiem w samochodzie pełni bardzo ważną funkcję. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że płyn do chłodnic zabezpiecza również przed zamarzaniem jednostki napędowej. Dodatkowo ograniczane jest zjawisko związane z przemianą z fazy ciekłej w fazę gazową, które powszechnie znane jest jako kawitacja.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły