wrzesień 21, 2023
Aktualności Ciekawostki

Postój na lotnisku – czy musi być drogi?

Wielu pasażerom korzystającym z usług lotniczych wydaje się, że pozostawienie samochodu, którym dojechali na lotnisko, tuż przy terminalu pasażerskim, będzie wiązało się z wysoką opłatą. Wcale nie musi tak być, czego dowodzi parking długoterminowy na lotnisku Gdańsk. Wygodne parkowanie w niskiej cenie? Jak najbardziej jest ono dostępne w tym miejscu.

Postój na lotnisku w Gdańsku

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, położony w odległości 10 km od centrum Sopotu i Gdańska oraz w odległości 23 km od centrum Gdyni, jest doskonale skomunikowany z Trójmiastem. Łatwo do niego dojechać z różnych stron Polski, zwłaszcza własnym samochodem. Podróżni mogą się jednak obawiać, czy będą mieli gdzie zostawić swoje auto po przyjechaniu do portu lotniczego. Jeśli wylatują na tydzień czy dwa tygodnie, potrzebują parkingu długoterminowego. Lotnisko Gdańsk może zapewnić usługi parkowania długoterminowego na Interparking Gdańsk.

Gdański parking tuż przy lotnisku został podzielony przez swojego zarządcę na kilka oddzielnych stref. Pierwsza to strefa kiss&fly, na której można pozostawić samochód dosłownie na chwilę, najlepiej bez wysiadania z niego. Natomiast parkingi oznaczone jako P1 i P3 przeznaczone są do parkowania krótkoterminowego. Parking długoterminowy na lotnisku w Gdańsku oznaczony jest jako P4, P5 i P6, przy czym ostatnia ze stref jest tą najtańszą.

Ile trzeba zapłacić za postój przy lotnisku?

Najtańszy parking – P6 – jest parkingiem, na którym za postój 7-dniowy kierowca płaci zaledwie 33 zł. To znacznie mniej od tego, co musiałby zapłacić na wielu parkingach strzeżonych działających w Gdańsku, Gdyni czy w Sopocie.

Cennik najtańszej strefy parkingowej przy porcie lotniczym w Gdańsku jest atrakcyjny także w porównaniu do cenników pozostałych długoterminowych parkingów przy terminalu pasażerskim. Kierowcy mogą za pośrednictwem strony internetowej rezerwować miejsca postojowe na tym parkingu, a płatność regulować chociażby za pośrednictwem kas automatycznych na lotnisku.

http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły