wrzesień 21, 2023
Aktualności

Robert Kubica w WRC w zespole M-Sport

WRC__21_-172-650-467-80
„Robert Kubica w sezonie 2014 wystartuje we wszystkich 13 rajdach WRC za kierownicą Forda Fiesta WRC. Partnerem polskiego kierowcy będzie Grupa Lotos. Przygotowaniem samochodu zajmie się M- Sport” – informuje oficjalna strona Roberta Kubicy. W barwach zespołu M-Sport poza Polakiem ścigać się będą także Mikko Hirvonen oraz Elfyn Evans.

„Po licznych porywających występach w sezonie 2013, M-Sport chciał zapewnić Kubicy warunki do rozwoju kariery z zespołem. Dominacja Polaka w tegorocznych mistrzostwach WRC-2 pozwoliła mu wedrzeć się przebojem na światową scenę, a M-Sport zapewni mu wspaniałą platformę do rozkwitu jego kariery na najwyższym poziomie w tym sporcie” – czytamy na kubica.pl.

– Bardzo się cieszę, że wystartuję we wszystkich 13 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata za kierownicą Forda Fiesty WRC. Wsparcie mojego partnera Grupy LOTOS w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem zespołu M-Sport stworzy solidne podstawy pod mój dalszy rozwój. Z niecierpliwością oczekuję na zdobywanie wartościowych doświadczeń na odcinkach WRC – mówi Kubica.

Debiutancki sezon w WRC Kubica rozpocznie Rajdem Monte Carlo (14-19 stycznia 2014 roku). Wcześniej jeszcze ma wystartować w jednym, mniejszym rajdzie.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły