czerwiec 14, 2024
Aktualności Audi Auta Sportowe Marki

Audi R18 e-tron quattro

audi-r18-e-tron-quattro-04-1

W sezonie 2014 Audi zaprezentuje na torze nowy bolid Le Mans 1 – R18 e-tron quattro. Na amerykańskim torze wyścigowym w Sebring na Florydzie, rozpoczęły się jazdy testowe nowego bolidu LMP1 marki Audi. W pojeździe zastosowano szereg nowinek technicznych.

„Projekt wszedł właśnie w decydująca fazę” – mówi szef Audi Motorsport, dr Wolfgang Ullrich. „Po zbudowaniu pierwszego prototypu, naszym głównym celem są teraz jazdy testowe na najróżniejszych torach. Chodzi przede wszystkim o to, by osiągnąć dobre przebiegi, dopasować do siebie złożone systemy napędu hybrydowego i opracować całościową strategię efektywności, która nigdy dotąd nie była aż tak skomplikowana.”

W tym roku, Audi po raz drugi z rzędu zwyciężyło w klasyfikacji marek i kierowców Mistrzostw Świata na Długich Dystansach (WEC) Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) i po raz dwunasty wygrało dwudziestoczterogodzinny wyścig w Le Mans.

Więcej szczegółów dotyczących Audi R18 e-tron quattro mamy poznać już wkrótce.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły