Aktualności Auta Sportowe BMW Marki

BMW M3 i M4 oficjalnie

2015-bmw-m3-sedan-000-1

BMW oficjalne zaprezentowało najnowsze modele M3 Sedan i M4 Coupe. Auta publiczne zostaną pokazane na styczniowym salonie samochodowym w Detroit.

Nowe BMW M3 Sedan jest 25 proc. bardziej ekonomiczne i ok. 80 kg lżejsze. Model BMW M4 Coupe waży 1497 kilogramów. Co ciekawe nawet dach został wykonany z włókna węglowego.

Oba modele mogą pochwalić się zmienionym wyglądem frontu z czarnym grillem, nowymi wlotami powietrza i przeprojektowaną maską. Zainstalowano również nowe lusterka oraz tylny zderzak, dyfuzor, a także dwie podwójne końcówki układu wydechowego.

W standardowym wyposażeniu znajdziemy 18-calowe felgi o szerokości 255 mm z przodu oraz 275 mm z tyłu. W opcji opcji zaś oferowane są 19-calowe alternatywy. Za zatrzymywanie się odpowiada świetny system hamulcowy oparty na carbonowo-ceramicznych tarczach.

Pod maskę BMW M3 Sedan i BMW M4 Coupe trafił 3-litrowy silnik TwinPower Turbo, który produkuje 431 KM mocy oraz 550 Nm momentu obrotowego. Nowe BMW potrafią rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 4,3 sekundy z manualną skrzynią biegów, a z 7-biegową przekładnią M DCT tylko 4,3 sekundy. Maksymalna prędkość została ograniczona do 250 km/h, a spalanie w cyklu mieszanym wynosi 8,8 l/100 km.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły