Aktualności

Samochód – niezbędny element współczesnej rodziny

dokker-k67-700x380-gp-gd4

Samochód to zakup znajdujący się wysoko na liście priorytetów większości rodzin, szczególnie tych składających się z więcej niż z dwóch osób. Auto niezbędne jest, aby zrobić większe zakupy, zawieść dziecko do szkoły lub wyjechać poza miasto w ciepły weekend. Ważne aby rodzinny pojazd był przestronny, ekonomiczny, bezpieczny oraz niezawodny. Nie chcemy przecież siedzieć upchnięci pomiędzy bagażami , ani spędzać wolnego czasu u mechanika, prawda?

Samochody rodzinne to pojazdy, które cieszą się niezmienną popularnością wśród klientów. Można zaryzykować stwierdzenie, że to dodatkowy członek rodziny zaraz po psie, kocie czy innym domowym pupilu. Wybierając pojazd, należy zastanowić się, do jakich zadań będzie wykorzystywany i czy spełni oczekiwania wszystkich członków rodziny. Poza tym duże auto sprawdzi się w zadaniach mniej rutynowych, jak chociażby przewóz większych mebli w trakcie remontu.

Na początku zostały wymienione cztery podstawowe cechy rodzinnego auta. Pierwsza z nich to przestronność – element szczególnie ważny dla rodziców z większą gromadką dzieci. Duża przestrzeń pozwala na komfortowe korzystanie z wozu w trakcie codziennego użytkowania. Łatwy dostęp do kabiny oraz bagażnika, a także miejsce na zamontowanie fotelików dziecięcych to elementy istotnie wpływające na komfort. Rodzinne auta cechują się również funkcjonalnością. Wiele z nich posiada na wyposażeniu między innymi: klimatyzację, systemy multimedialne pozwalające na głosowe sterowanie urządzeniami, kamerę cofania, układ stabilizacji toru jazdy, tempomat, kontrolę trakcji czy pilota do sterowania przy kierownicy.

dokker-k67-700x380-gp-gd5

Będąc rodzicem małej drużyny piłkarskiej na pewno pragniemy, jak najmniej wydawać na samochód. Zatem rodzinne auto powinno być, również ekonomiczne i spalać jak najmniej litrów paliwa. Mało, czyli ile? Spalanie w granicach 5-6 litrów na 100 przejechanych kilometrów będzie zadowalającym wynikiem. Dwie ostatnie cechy – niezawodność i bezpieczeństwo. Bezpieczny i niezawodny samochód rodzinny to prawdziwy skarb. Warto zatem przeanalizować testy modeli, które nierzadko prowadzone są w ekstremalnych warunkach eksploatacji, a także oferty gwarancyjne jakie posiadają dealerzy. Najlepsze z nich obejmują nawet do 3 lat lub 100 000 przejechanych kilometrów.

Rynek samochodów rodzinnych jest naprawdę duży i nierzadko ciężko zdecydować się na jeden, konkretny model, który byłby znacząco lepszy od pozostałych. Kluczem jest dopasowanie auta do swoich potrzeb i wymagań rodziny (łącznie z psem i kotem!).

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły