Aktualności Auta Sportowe Filmy Marki Seat

Seat Ibiza Bocanegra

Seat Ibiza Bocanegra

Seat Ibiza Bocanegra – podczas Salonu Samochodowego w Barcelonie Seat zaprezentował drogową wersję modelu Ibiza Bocanegra, której koncepcyjna odmiana zadebiutowała w Genewie w 2007 roku. Nazwa samochodu (dosł.: „czarne usta”) pochodzi od efektownego czarnego pasa z przodu, którego górna połowa wykonana jest z ciemnego półprzezroczystego tworzywa i osłania agresywne reflektory. Dopełnieniem atrakcyjnego przedniego pasa jest klasyczne logo producenta – litera „S”. Seryjna Ibiza Bocanegra wygląda prawie tak samo jak koncept. A to znaczy, że jest po prostu piękna.

Ciekawe detale przyciągające uwagę to między innymi panoramiczny szklany dach, kierunkowskazy umieszczone w obudowach lusterek bocznych i niskoprofilowe opony na efektownych 17-calowych aluminiowych obręczach.

Charakterystyczne elementy z tyłu pojazdu to masywne błotniki z lampami zespolonymi i centralnie umieszczona końcówka układu wydechowego, zintegrowana ze zderzakiem w celu nadania pojazdowi bardziej zwartej i atrakcyjnej sylwetki. W przedziale pasażerskim Seata Bocanegra uwagę zwraca lekkie sportowe wzornictwo deski rozdzielczej. Zastosowano również nową tapicerkę sportowych foteli oraz trójramienną kierownicę ze „spłaszczoną” dolną częścią.

Ibiza Bocanegra napędzana będzie 1.4-litrowym silnikiem benzynowym TSI z podwójnym turbodoładowaniem, który występuje w dwóch wariantach mocy – 150 i 180 KM. Napęd przenoszony będzie za pośrednictwem dwusprzęgłowej przkładni 7-biegowej DSG.  Kierowca może zdać się na komputer lub sam zmieniać biegi za pomocą łopatek umieszczonych za kierownicą. Na wyposażeniu seryjnym znalazł się m.in. system XDS. To elektroniczny strażnik, który wraz z ESP działa jak automatyczna blokada mechanizmu różnicowego, poprawiając trakcję poprzez hamowanie koła, które utraciło przyczepność. Sportowa Ibiza trafi do salonów sprzedaży latem tego roku.

seat-ibiza-bocanegra-2

seat-ibiza-bocanegra-3

seat-ibiza-bocanegra-4

seat-ibiza-bocanegra-5

seat-ibiza-bocanegra-6

seat-ibiza-bocanegra-7

seat-ibiza-bocanegra-8

seat-ibiza-bocanegra-9

Seat Ibiza Bocanegra film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły