styczeń 28, 2023
Aktualności Marki Seat

Seat Ibiza Cupra

Seat nowy mały sportowy model Ibiza Cupra. Samochód jest podobny do koncepcyjnej wersji, którą zaprezentowano na tegorocznym salonie samochodowym w Pekinie. Seat postarał się, aby auto nabrało charakteru i w tym celu zamontował szeroki grill, nowe zderzaki i LED-owe reflektory. Na nowy wygląd składają się również takie elementy jak: czarne nakładki na lusterka, nowy dyfuzor i umieszczona centralnie trapezoidalna końcówka układu wydechowego. Dodatkowo Seat Ibiza Cupra otrzymał obniżone zawieszenie i 17-calowe koła.

Auto wyposażono w mały benzynowy silnik turbodoładowany o pojemności 1,4-litra o mocy 180 KM i 150 Nm momentu obrotowego, połączonej z siedmiobiegową skrzynią DSG. Od 0 do 100 km/h Ibiza Cupra przyspiesza w 6,9 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 228 km/h. Średnie spalanie na 100 km to jedynie 5,9 litra.

We wnętrzu samochód wzbogacił się jedynie o nową kierownicę, więcej opcji kolorystycznych wykończenia oraz przeprojektowany system multimedialny.

Seat Ibiza Cupra pojawi się w salonach sprzedaży już na początku przyszłego roku.

[nggallery id=2076]

Czy warto kupować chińskie opony Rozwój handlu internetowego sprawił, że w sieci możemy kupić już niemalże wszystko. Nie inaczej jest z oponami. Istnieje całe mnóstwo specjalistycznych sklepów oferujących opony – ale możemy je kupić również na portalach aukcyjnych. Niestety w dalszym ciągu dla wielu osób najważniejszym kryterium przy zakupie opon jest ich cena. Decydując się na zakup najtańszych modeli przeważnie wybieramy produkty chińskie. Lecz jest to duży błąd. Jakość opon z tego kraju jest bardzo wątpliwa. Wspomnieć należy, że zawierają one często bardzo szkodliwe dla środowiska związki chemiczne a niektóre z nich mogą mieć właściwości rakotwórcze. Opony produkowane w tym kraju często są również o wiele gorsze I słabo wypadają w testach. Hamowanie na mokrej nawierzchni może być na oponach chińskich nawet o 30 metrów dłuższe niż w przypadku opon spełniających najwyższe standardy! Trzeba również pamiętać o testach przeprowadzanych na produktach z Azji. Jak się okazuje, połowa szkodliwych towarów (w tym opon!) sprzedawana na terenie Unii Europejskiej została wyprodukowana właśnie w Chinach. By rozpoznać, czy sprzedawca nie próbuje wcisnąć nam opon podrobionych warto korzystać jedynie ze sprawdzonych sprzedawców I nie łasić się na niesamowite okazje. Warto również zachować paragon lub fakturę. I na koniec jeszcze kilka chińskich marek oponiarskich na które powinniśmy z całą stanowczością uważać: Goodride, Infinity, Kenda, Linglong, Minerva oraz Wanli.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły