czerwiec 24, 2024
Aktualności Auta Sportowe Ciekawostki Filmy Marki Subaru

Subaru Impreza WRX STI TRAX

Subaru Impreza WRX STI TRAX

Subaru Impreza WRX STI TRAX – zimowa odmiana sportowego samochodu na śnieżnych gąsiennicach – jak w filmie „TAXI”. Kolejnym razem filmowa fikcja stała się rzeczywistością. Auto zaprezentowano w Las Vegas na salonie SEMA Motor Show 2009. TRAX bazuje na modelu Impreza WRX STI z 2009r. Pojazd został stworzony przez Vermont SportsCar specjalnie dla Kena Blocka – kierowcy Subaru Rally Team USA.
Subaru WRX STI TRAX napędzane jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym, turbodoładowanym o pojemności 2.5 l. Motor ten generuje moc rzędu 400 KM, a jego maksymalny moment obrotowy to 543 Nm. Vermont SportsCar wyposażył auto w 5-biegową przekładnię KAPS o krótkich przełożeniach oraz programowalny napęd na cztery koła DCCD (Driver Controlled Center Differential).

Vermont SportsCar zmodyfikowało standardową wersję Imprezy WRX STI. Wnętrze zostało odchudzone i zmniejszone, a szkielet wzmocniono, poprzez zamontowanie m.in. klatki bezpieczeństwa. W środku umieszczono sportowe fotele RECARO SPA ProRacer oraz zainstalowano system zapobiegający zapaleniu się auta. Drzwi TRAX’a zaopatrzono w dodatki wykonane z włókna węglowego. Wnętrze pojazdu także zostało wyposażone w akcesoria dla miłośników sportów zimowych. Znajdziemy w nim półkę na deski snowboardowe Yakima FatCat 4, uchwyty Yakima Landing Pad, a także buty snowboardowe XFB-C. Wewnątrz zmieści się czterech pasażerów, którzy będą mogli skorzystać z podgrzewanych foteli oraz posłuchać muzyki z zestawu audio firmy Alpine. Wnętrze wzbogaca również karbonowe wykończenie niektórych elementów. Z włókna węglowego zostały także wykonane płozy na których porusza się ten wyjątkowy pojazd.

Subaru Impreza WRX STI TRAX

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nTDNLUzjkpg[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły