styczeń 17, 2022
Artykuły

Szkolenie jazdy ekonomicznej, czyli ECO DRIVING

Czy wiesz, że jeżdżąc ekonomicznie możesz zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 17%? To nie są wszystkie korzyści wynikające z ekonomicznej jazdy. Eco driving regulowany jest przepisami, zmiany wprowadziła Unia Europejska, a Polski ustawodawca dostosował się do tych zmian. Na egzaminie na prawo jazdy egzaminator ocenia czy jeździmy zgodnie z przepisami jazdy ekonomicznej, czyli oszczędnie i ekologicznie. Zwiększ bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, uwolnij się od mandatów i drogich napraw auta i wybierz kurs ekonomicznej jazdy.

Na czym polega jazda ekonomiczna?

Jazda ekonomiczna to styl jazdy, w którym poruszamy się samochodem tak, aby redukować koszty eksploatacyjne i dbać o naszą planetę. To mniej zużytego paliwa, mniej hałasu i mniej spalin. Jeżdżąc ekonomicznie jeździmy bezpiecznie, brawurowa jazda pochłania o wiele więcej paliwa. Istota ekojazdy to nie marnowanie paliwa, ale jednocześnie jeżdżenie z taką samą prędkością lub nieznacznie mniejszą. Najbardziej ekonomiczna jazda jest wtedy, kiedy prowadzimy pojazd ze stałą prędkością. Ciągłe przyspieszanie to podanie dodatkowej porcji paliwa do silnika.

Szkolenia z jazdy ekonomicznej w ruchu drogowym

Ekojazda to świadoma i kontrolowana jazda, która przynosi same korzyści. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia samochodu w sposób ekonomiczny skorzystaj z kursu w ośrodku doskonalenia techniki jazdy. Eco driving w Poznaniu jest możliwy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wykupić kurs oszczędnej jazdy autem. Nowoczesny ośrodek wyposażony jest w specjalne aplikacje, które kontrolują styl jazdy kierowcy, dzięki czemu można stworzyć profil kierowcy i uzyskać raport z jazdy. Szkolenie jazdy ekonomicznej zwiększy twoje bezpieczeństwo jako kierowcy, ograniczy szkody, uzyskasz korzystniejsze stawki za ubezpieczenie auta i zachowasz jego lepszą kondycję.

Oszczędzasz nie tylko zużycie paliwa

Jak już wiesz, jazda ekonomiczna to znacznie zmniejszenie zużycia paliwa, ale to nie wszystko. To także zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdu, zmniejszenie zużycia ogumienia, mniej napraw i wizyt u mechanika, wolniejsze zużywanie podzespołów, mniejsze ryzyko kolizji i wypadku. Ponadto przyczyniasz się do ochrony środowiska i zwiększasz bezpieczeństwo ruchu drogowego. A to wszystko z zachowaniem dynamiki jazdy w ruchu miejskim. Pamiętaj, że jeśli chcesz skorzystać ze szkolenia musisz posiadać co najmniej prawo jazdy kategorii B. Szkolenie to przede wszystkim zajęcia praktyczne plus część teoretyczna.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły