grudzień 7, 2022
Artykuły

Szukasz godnego zaufania warsztatu do serwisowania swojego samochodu? Z nami już go znalazłeś

Dzisiaj wcale nie jest łatwo znaleźć warsztat, z usług którego naprawdę warto korzystać. Auta są coraz bardziej skomplikowane mechanicznie i coraz więcej w nich trudnej do ujarzmienia elektroniki. Jak trafić do miejsca, w którym naprawdę zadbają o nasz samochód?

Nawet najbardziej niezawodny i zadbany samochód musi czasem trafić do mechanika. Trzeba wymienić w nim olej, klocki hamulcowe, albo usunąć jakąś drobną usterkę, która może się przytrafić najlepszemu autu. Niestety, z morza warsztatów trudno jest wyłowić te, w których z czystym sumieniem można zostawić swój wart kilkadziesiąt tysięcy złotych samochód. Na forach internetowych nie brakuje historii rozżalonych klientów, którzy zostali oszukani, lub po niefachowej naprawie musieli szukać kolejnego warsztatu, w którym ktoś porządnie zająłby się ich autami. Jak w takim razie znaleźć dobry warsztat i nie żałować? 

Kto pyta – nie błądzi 

Zamiast jeździć na oślep po okolicznych warsztatach, warto zacząć od małego wywiadu wśród znajomych. W końcu przecież każdy posiadacz samochodu ma pewnie jakieś doświadczenia dotyczące jego serwisowania. Za przewodnika można wybrać też sieć – w Internecie nie brakuje miejsc, w których można poczytać opinie o warsztatach. Jednym z nich jest strona qservicecastrol.eu, zbierająca informacje o serwisach działających w ramach sieci Q Service Castrol. Już fakt, że za projektem stoją znane brandy takie jak Inter Cars I Castrol, może stanowić potwierdzenie jakości obsługi i wykonywanych usług. Żadna szanująca się firma nie pozwoli, by z jej logotypu korzystał warsztat, który nie spełnia wysokich standardów jakości, albo nie posiada odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, czy nowoczesnego sprzętu. 

Podczas wizyty zwracaj uwagę na szczegóły 

Porządek na stanowiskach, czystość w hali serwisowej i obecność nowoczesnego sprzętu – to elementy podpowiadające, jak pracownicy traktują powierzone im auta. Jeśli na hali panuje bałagan i nieporządek, a pracownikom to nie przeszkadza, to można zgadywać, że równie niedbale potraktują nasz samochód. 

Bardzo istotna jest też pierwsza rozmowa z pracownikiem serwisu. Doświadczony mechanik powinien chcieć poznać historię auta i być zainteresowany szczegółami usterki, z którą przyjechaliśmy, czy historią napraw. Jego podejście do klienta i udzielanie precyzyjnych odpowiedzi na zadawane pytania, pozwoli na ocenę, czy mamy do czynienia z profesjonalistą posiadającym wiedzę niezbędną do zajęcia się naszym autem. 

Porządny warsztat trzyma się wysokich standardów 

W momencie przyjęcia auta, pracownik serwisu przygotuje zlecenie naprawy, w którym zostanie opis a usterka, zakres planowanych prac i przewidywany termin ich zakończenia. Innym niezbędnym dokumentem, którego kopię powinien otrzymać klient, jest wypełniony w chwili przekazania pojazdu protokół przyjęcia. Musi on zawierać informacje o przebiegu auta, ilości paliwa w zbiorniku, czy ewentualnych uwagach co do stanu nadwozia i wnętrza. 

Wybierając warsztat warto zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści. Wspomniana wcześniej sieć warsztatów Q Service Castrol proponuje takie rozwiązania, jak gwarancja na silnikukład hamulcowy, albo na uszkodzenia mechaniczne opon. Trudno oczekiwać, by na podobne udogodnienia mógł sobie pozwolić mały, lokalny warsztat. Wejdź na qservicecastrol.eu i skorzystaj z wyszukiwarki, by znaleźć dobry warsztat w swojej okolicy. 

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły