grudzień 7, 2022
Artykuły

Czego będziesz potrzebować do usunięcia wgnieceń w karoserii po drobnej kolizji?

Jesteś świeżo po nieprzyjemnym zdarzeniu drogowym? Masz niewielkie wgniecenia w karoserii? Zapewne myślisz, że poprawienie estetyki Twojego pojazdu będzie wiązać się ze sporymi kosztami. Nic bardziej mylnego! W tym tekście opowiemy Ci o kilku produktach, w które warto zainwestować, by uporać się ze wgnieceniami na własną rękę.

PDR – metoda na niedrogie usuwanie wgnieceń w karoserii

Całkiem popularną i skuteczną metodą usuwania wgnieceń w karoserii jest PDR, czyli Paintless Dent Repair. Jest to technika, która nie będzie wymagać od Ciebie lakierowania, dzięki czemu koszty naprawy karoserii są w jej przypadku znacznie niższe. Produktami, które z pewnością mogą Ci się przydać są m.in. pistolet do kleju na gorąco, lampa PDR czy puller PDR. W zależności od tego, na jaki konkretny sposób wyciągania wgnieceń się zdecydujesz, koszty tego działania mogą wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Metodę należy dostosować do skali uszkodzeń oraz wartości karoserii konkretnego pojazdu.

Wypychanie – podstawowa metoda PDR

W przypadku naprawdę niewielkich uszkodzeń i delikatnych wgnieceń dobrym rozwiązaniem będzie wypychanie, zwane również masowaniem blachy. Cały proces odbywa się przy pomocy specjalnej dźwigni, która umożliwia wypchnięcie uszkodzonej blachy. Ta technika sprawdza się m.in. przy usterkach będących skutkami gradobicia czy naprawdę delikatnych stłuczek. Warto jednak zakończyć ten proces weryfikacją naprawianej powierzchni. Przyda Ci się do tego specjalna lampa PDR, która pozwoli Ci zauważyć, czy efekty Twojej pracy są zadowalające, i czy na blasze pozostały jakieś nierówności. Po kliknięciu widocznego wyżej linku przeniesiesz się do oferty sklepu Moto PDR, który specjalizuje się w sprzedaży sprzętu do PDR, w tym właśnie profesjonalnych lamp PDR różnego rodzaju.

Metoda na klej

W przypadku nieco większych wgnieceń warto skorzystać z metody na klej. Przydadzą Ci się do tego, oczywiście dobry pistolet do kleju na gorąco, a także specjalny puller PDR. Nieprzypadkowo polecamy asortyment z oferty sklepu MOTO PDR. Przy jego pomocy można w prosty sposób uporać się nawet z bardzo niekorzystnie wyglądającą usterką karoserii. Na czym polega ta technika? Puller mocuje się we wgniecionym miejscu przy pomocy kleju. Po jego złapaniu i energicznym przyciągnięciu do siebie blacha wyprostowuje się. Klej pozwala na dokładne przymocowanie grzybka, dzięki czemu ta metoda sprawdza się także w ciężko dostępnych miejscach. Sporą zaletą tej techniki jest jej wysoka skuteczność oraz fakt, że puller z klejem nie niszczą lakieru na wyciąganej powierzchni. Decydując się na korzystanie z profesjonalnych pistoletów do kleju oraz odpowiednio dopasowanych pullerów PDR możesz usunąć wgniecenia w swojej karoserii w szybki i naprawdę niedrogi sposób. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się ładną karoserią nawet po stłuczce.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły