grudzień 7, 2022
Artykuły

Ubezpieczenie pojazdu – wypadki i uszkodzenia

Wybierając ubezpieczenie, zawsze staraj się zakładać nawet najgorszy scenariusz. Co się stanie, jeśli Twój samochód ulegnie wypadkowi i będzie wymagać wymiany? Jeśli wypadek nie nastąpił z Twojej winy, koszty związane z uszkodzeniem pojazdu zostaną poniesione przez ubezpieczyciela drugiego kierowcy (problem pojawia się wtedy, gdy delikwent nie posiada ubezpieczenia – ale i na takiego są sposoby). Nie zapominajmy także o innych sytuacjach, jak klęski żywiołowe, które również mogą uszkodzić, a nawet całkowicie zniszczyć Twój pojazd / samochód / motocykl (ubezpieczenie motocykla kup tu: http://www.ubezpieczeniaonline.pl/). To właśnie w takich przypadkach polegasz na ubezpieczeniu. W przypadku wystąpienia jednej z takich sytuacji, lepiej mieć wystarczające pokrycie, aby w pełni naprawić lub wymienić uszkodzony pojazd.

Ubezpieczenie obejmuje kolizję, ale i kompleksową ochronę:

  • Ubezpieczenie na wypadek kolizji może pomóc w opłaceniu szkód powstałych w wyniku wypadku.
  • Kompleksowa ochrona może pomóc w opłaceniu szkód związanych z innymi sprawami niż wypadki – gdyby gałąź z drzewa lub gradobicie doprowadziło do uszkodzenia Twojego samochodu / motocyklu.

Ciekawe dodatki

Pojazd to połączenie części mechanicznych, elektrycznych, plastikowych, ale i gumowych. W każdej chwili coś może pójść nie tak, a nie zawsze jesteś w stanie temu zapobiec. Jednak przygotowanie się na takie zdarzenia jest jak najbardziej możliwe. Istnieją takie dodatki do podstawowego planu ubezpieczyciela, jak holowanie uszkodzonego pojazdu i wynajem zastępczego – na czas naprawy, abyś miał czym jeździć np. do pracy. Przed sprzedażą pojazdu lub zmianą firmy ubezpieczeniowej, zawsze upewnij się co do tego, czy anulowałeś dotychczasową polisę!

Koszty ubezpieczenia

Jak wspomniano wcześniej, ubezpieczenie pojazdu jest niezbędnym wydatkiem. Ale ważne jest, aby zastanowić się, za co tak naprawdę płacisz i co kryje się pod składką wyliczoną przez Twoją firmę ubezpieczeniową. Płacenie większych pieniędzy za ubezpieczenie pojazdu niekoniecznie oznacza, że ​​masz lepszą polisę. I odwrotnie! Mniejsze składki za ubezpieczenie pojazdu nie gwarantują tego, że masz gorsze ubezpieczenie. Zastanawiając się nad tym czym kierować się podczas zakupu ubezpieczenia pojazdu, pamiętaj o poniższych kwestiach – dotyczy to także takich maszyn jak m.in. motocykle, czy skuter (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/jak-kupic-ubezpieczenie-na-skuter-i-gdzie-zaplacisz-najmniej/484.html).

  • Dodatkowym pakiecie ochronnym.
  • Musisz odróżnić ubezpieczenie OC od AC.
  • Dodatkowe wygody kosztują dodatkowe pieniądze (np. darmowe holowanie lub pojazd zastępczy).
  • Młodsi kierowcy płacą większe składki ze względu na wiek i brak doświadczenia.
  • Kierowcy, którzy popełniają błędy i mają już na swoim koncie stłuczki, muszą liczyć się ze znacznie wyższą składką (brak zniżek).
  • Miesięczne składki wychodzą droższej, niż kwartalne lub roczne.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły