wrzesień 29, 2023
Aktualności Auta Elektryczne Auta Sportowe Super Samochody Tesla

Tesla Model S przyspiesza najszybciej na świecie

Tesla Model S przyspiesza najszybciej na świecie po aktualizacji oprogramowania. Nowy rekord przyspieszenia – zobacz film.

Elon Musk twierdził że Tesla S P90d w trybie Ludicrous Plus z Tesla S P100D jest w stanie osiągnąć prędkość 60 mil/h (około 96,5 km/h) w zaledwie 2,5 sekundy, a ostatnia aktualizacja skróciła ten czas o 0,1 sekundy. Jak według testów magazynu Motor Trend tryb Ludicrous Plus pozwolił osiągnąć wynik 2,27 sekundy.

Żadne inne auto produkcyjne nie było w stanie przekroczyć bariery 2,3 sekundy od 0 do 60 mil/h. Tesla S P90d jest szybsza niż supersamochody Ferrari LaFerrari, Porsche 918 i McLaren P1.

Dla przypomnienia Tesla S P90d ma moc 503 KM tył, 259 KM przód – razem 762 KM

Tesla Model S – to samochód elektryczny firmy Tesla Motors – model sportowego, pięcioosobowego samochodu, który wprowadziła na rynek w 2011 roku. Auto będzie pierwszym masowo produkowanym samochodem elektrycznym. Na rynku amerykańskim i europejskim pojawiło się w 2011 roku; w Azji – rok później.

Podobnie jak w pierwszym modelu Tesli, również tutaj wykorzystane zostaną tylko silniki elektryczne. Jest to w pełni elektryczny samochód z zacięciem sportowym, który w podstawowej wersji pozwala mu na rozpędzenie się od 0 do 100km/h w niespełna 6 sekund. Producent już teraz chwali się, że samochód będzie miał zasięg 480 km. Co ciekawe, naładowanie zastawu akumulatorów zajmuje jedynie 45 min. Rekord zasięgu na jednym ładowaniu akumulatorów należy do Amerykanina Caseya Spencera, który przejechał bez ładowania 885,62 kilometra.

W ofercie będzie również opcja wydłużenia zasięgu do 960 km, ale odbędzie się to kosztem przestrzeni bagażowej. Oprócz sporego zasięgu Model S będzie mógł pochwalić się długim okresem gwarancyjnym. Tesla obiecuje, że sam samochód otrzyma 3-4 lata gwarancji, natomiast baterie od 7 do 10 lat.

Podczas prezentacji nowego modelu, szef Tesla Motors Elon Musk podkreślił, że auta tego typu to początek nowej generacji samochodów, które pomogą Ameryce uniezależnić się od importu ropy naftowej.

„Model S”, zapowiadany jako samochód sportowy o napędzie wyłącznie elektrycznym, będzie oferowany przez producenta w cenie 57 tys. dolarów.

Tesla Model S przyspiesza najszybciej na świecie

https://www.youtube.com/watch?v=P4YnebnkEqs

Tesla Model S film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły