lipiec 24, 2024
Aktualności Ciekawostki

Sprawdzenie punktów karnych online za darmo

Sprawdzenie punktów karnych online za darmo oraz listy popełnionych wykroczeń. Już 1 kwietnia ma ruszyć rządowy serwis internetowy, który umożliwi sprawdzenie kierowcom, ile punktów karnych zgromadzili na koncie. Rejestr będzie działał na zasadzie podobnej do Historii Pojazdu.

Na stronie internetowej możliwe będzie sprawdzenie punktów karnych online za darmo – dowiemy się czy grozi nam utrata prawa jazdy za przekroczenie punktów. Dziś, limit wynosi 24 punkty dla kierowcy ze stażem większym niż rok i 20 punktów dla osoby posiadającej uprawnienia krócej. Przekroczenie limitu punktów karnych oznacza konieczność ponownego podejścia do egzaminu na prawo jazdy. Jeśli przekroczy go początkujący kierowca, wtedy musi powtórzyć nie tylko egzamin ale i cały kurs prawa jazdy.

Sprawdzenie liczby punktów karnych online za darmo będzie możliwe jedynie posiadając tzw. profil zaufany na stronie https://obywatel.gov.pl/czym-jest-epuap . Który już dziś potrzebny jest do załatwiania wielu spraw w urzędach przez internet.

Sprawdzenie punktów karnych online za darmo

Profil zaufany pozwala m.in. składać podania, skargi, wnosić opłaty. Wprowadzenie usługi sprawdzania punktów karnych przez internet za darmo może sprawić, że popularność tego profilu wzrośnie. Dziś posiada go ok. 700 tys. Polaków.

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Cyfryzacji, w czerwcu 2018 roku w życie ma wejść system CEPIK 2.0. Wraz z wprowadzeniem nowej bazy kierowców, w życie wejdą też nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawa jazdy, uprawnień i niezbędnych szkoleń.

Sprawdź ile masz punktów karnych. Pamiętaj, że jeśli zbierzesz za dużo punktów, stracisz prawo jazdy.

Jak sprawdzić ilość punktów karnych? Ile mam pkt karnych?

Pamiętaj, że informację o punktach karnych obecnie możesz dostać jedynie na komisariacie. Policja nie udziela takich informacji telefonicznie lub mailowo.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. ZA PARĘ LAT DACIA BEDZIE MIAŁA KONKURETA Z WLASNEJ RODZINY! CZYLI ŁADĘ, JAK PUTIN BĘDZIE ZABIEGAŁ O PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY TO PEWNE ŻE ŁADA PRZETRWA I UROŚNIE W SIŁE RAZEM Z RENAULT

  2. Świetny samochód mam nadzieje, że będzie kosztować 40k złotych.

Komentarz są wyłączone.