czerwiec 14, 2024
Aktualności Auta Elektryczne Tesla

Tesla Model X – elektryczny SUV to najbezpieczniejszy samochód w klasie

tesla-model-x

Tesla Model X – elektryczny SUV to najbezpieczniejszy samochód w klasie SUV w historii. Tak wynika z testów i badań przeprowadzonych przez Narodową Administrację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) w USA, Tesla Model X otrzymał po 5 gwiazdek w każdej kategorii i podkategorii.

 

Tesla twierdzi że podczas przeprowadzanych testów, samochód Tesla Model X najbezpieczniejszy samochód w klasie SUV ani razu się nie przewrócił. Wszystko dzięki temu, że akumulator zasilający  został zamontowany pod podłogą samochodu, co obniżyło znacznie środek ciężkości Modelu X.

2017 Tesla Model X Frontal Crash Test

Auto ma trzy rzędy foteli dla siedmiu pasażerów, a także tylne drzwi które podnoszą się do góry na boki i przypominają rozłożone skrzydła sokoła. Samochód ma być sprzedawany w cenie 132-142 tysięcy dolarów w zależności od wersji. Ta droższa posiada tryb Ludicrous, dzięki któremu przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy. Zasięg wynosi ok. 400 km.

Zainteresowanie samochodem Tesla Model X jest spore i trzeba czekać na swój egzemplarz od 8 do 12 miesięcy.

Najważniejszym rynkiem dla Tesli jest USA, ale firma uruchamia w Europie fabrykę samochodów, dokładnie w holenderskim Tilburgu.

Tesla Model X – elektryczny SUV 


Tesla – to amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące osobowe sportowe samochody elektryczne założone w 2003 roku przez Elona Muska, Martina Eberharda, Marca Tarpenninga, JB Straubel oraz Iana Wrighta.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Witam,

    Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem testu, który można zobaczyć na filmie. Samochód prawie się nie zgniata. Ciekawi nas jednak co gdy prędkość będzie większa. Jak wtedy zachowa się podłoga:) Tesla rewolucjonizuje rynek nie tylko pod względem napędu ale i bezpieczeństwa.

    Pozdrawiam

  2. Jakby tylko mnie było na niego stać to bym kupił bez zastanowienia.

  3. Szkoda tylko, że kupując takie auto trzeba od razu zbudować sobie punkt szybkiego ładowania bo ze zwykłego gniazdka to trochę trwa.

Komentarz są wyłączone.