marzec 5, 2024
Aktualności Ciekawostki Lamborghini

Lamborghini Countach LP400 Periscopo

Wyjątkowy klasyk – Lamborghini Countach LP400 Periscopo, bo o nim mowa, jest do nabycia w firmie Autosport Designs/Lotus Motorcars z Long Island za 395,000$.

W ciągu pięciu lat produkcji, bramy zakładu w Saint Agata Bolognese opuściło 150 sztuk tego fascynującego pojazdu. Prezentowany egzemplarz Lamborghini Countach LP400 Periscopo w kolorze Tahiti Blue, pochodzi z 1976 roku. W ciągu trzydziestoczteroletniej kariery przebył 11265 kilometrów.

Za tylnymi fotelami mruczy jednostka V12 o pojemności czterech litrów. Silnik dysponuje mocą 375 KM oraz 365 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie właściwości pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 5,6 sekundy. Wskazówka prędkościomierza Lamborghini Countach LP400 Periscopo kończy swój bieg po przekroczeniu 316 kilometra na godzinę. Napęd na tylną oś przekazywany jest za pomocą pięciobiegowej, manualnej skrzyni.

Mimo licznych nagród m.in. Concours d’Elegance w Pebble Beach, kwota 395,000$ wydaje się być wzięta z kosmosu.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Piotr Sieniawski says:

    Piękny samochód, piękna historia. Czego chcieć więcej?

  2. Witam! Mogę prosić autora bloga o przesłanie adresu mailowego, na który mógłbym wysłać informację prasową? Mój e-mail jest podany w trakcie tworzenia tego komentarza 🙂 Pozdrawiam

Komentarz są wyłączone.