Ciekawostki

Tuning samochodu na wiosnę

wiosna

Wiosna to moment w którym wszyscy „budzimy się do życia”. Z niecierpliwością wyczekujemy ładnej pogody, więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, i zwracamy uwagę na swój wygląd zewnętrzny. Zaczynamy dbać o kondycję, zmieniamy dietę, robimy generalne porządki. A czy równie mocno dbamy o swoje auta? Niestety nie każdy z nas przykłada sporo uwagi do wyglądu swojego pojazdu. Często zaniedbujemy ten obowiązek. W aucie przewozimy różne rzeczy, wsiadamy w brudnych butach, a mycie odkładamy na bardziej przyjazną chwilę. Tymczasem auta świadczą o nas samych, poniekąd jest to nasza wizytówka. Wiosna to doskonały moment na przyjęcie nowego nawyku, jakim może być regularne mycie samochodu. Jak zatem zabrać się za takie generalne porządki i na co zwracać szczególną uwagę? Wszystkie samochody osobowe używane można myć samodzielnie, ale także można skorzystać z pomocy profesjonalnych zakładów.

Na początek zajmijmy się tym co sami będziemy w stanie zrobić. Przede wszystkim naszym pierwszym krokiem powinno być dobranie odpowiednich środków. Chociaż karoseria samochodów jest zazwyczaj taka sama, to w środku nasze auta mogą różnić się tapicerką i jakością materiałów. Inne produkty powinny być stosowane na naturalną skórę, a jeszcze inne na plastikowe czy chromowane elementy. Poza tym, osoby żyjące w stylu „eko” mogą zwracać uwagę na środki, które nie będą zagrażały naszemu zdrowiu i środowisku.

Jeżeli chodzi o pielęgnację auta od zewnątrz, to na początek warto jest zająć się mocnymi zabrudzeniami. Za pomocą specjalnych preparatów warto jest delikatnie zmyć jakieś tłuste plamy, soki z drzew czy ptasie odchody. Dopiero po takim wstępnym myciu możemy się zająć całą karoserią. Podczas takich porządków warto jest także zwrócić uwagę na opony. Można je odświeżyć i zabezpieczyć.

Pielęgnacja auta wewnątrz to przede wszystkim wyrzucenie wszystkich śmieci, pustych opakowań i wytrzepanie dywaników. Następnie za pomocą specjalnych preparatów można wyczyścić kokpit i wewnętrzną stronę drzwi.

Jeśli nie mamy czasu na takie zabiegi, jeżeli nasze auto potrzebuje prania tapicerki czy woskowania to świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej myjni.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Na tym samochodzie ze zdjęcia powinni uczyć się wszyscy właściciele swoich „wiejskich” projektów. Niby skromnie, ale jednocześnie widać tą moc, ten potencjał 🙂 Jak by taki wóz koło mnie przejechał to pewnie nie za bardzo bym wiedział co robić, a nie jak w przypadku BMW z metrową deską na tylnej klapie zamiast spojlera

Komentarz są wyłączone.