styczeń 30, 2023
Aktualności Tuning Volvo

Volvo S60 T6 Design by Heico

Volvo S60 T6 DesignZeszłotygodniowa aktywność Heico Sportiv okazała się asumptem do przedstawienia limitowanej edycji S60 Design, zasilanej turbodoładowanym silnikiem 3.0 T6.

Podobnie jak inne, nielimitowane egzemplarze, także T6 Design odznacza się plastikowo-karbonowymi dodatkami, diamentowo wycinanymi felgami i zawieszeniem obniżonym o 30 mm.

Wewnątrz dostrzeżemy okolicznościową tabliczkę z kolejnym numerem oraz zestaw aluminiowych nakładek na pedały i dźwignię zmiany biegów.

Od teraz benzynowy, sześciocylindrowy motor 3.0 T6 dysponuje mocą 330 KM. Podobnie zachował się maksymalny moment obrotowy i wynosi obecnie 460 Nm (2100 – 4500 obr./min). Zaopatrzony w napęd na cztery koła i automatyczną skrzynię Geartronic, samochód zrywa się do pierwszej setki w 5,8 sekundy. Według prowizorycznych danych, średnie zużycie paliwa zamknie się w 10,3 l/100 km.

Każdy ze stu egzemplarzy Volvo S60 T6 Design by Heico Sportiv w czarnym, metalizowanym kolorze Sapphire, będzie kosztował 63,968€.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. SethGecko says:

    S60 w takiej wersji napewno znajdzie się na liście życzeń niejednego kierowcy

Komentarz są wyłączone.