styczeń 17, 2022
Artykuły

W jakie narzędzia powinien być wyposażony warsztat samochodowy

Każda osoba prowadząca warsztat blacharsko-lakierniczy czy dokonująca samodzielnych napraw karoserii powinna posiadać kilka przydanych urządzeń i narzędzi. Decyduje to o sprawności wykonywanych działań oraz pozwala na uzyskanie zadowalających efektów końcowych. Z naszego artykułu dowiesz się, co jest przydatne, aby świadczyć jak najlepsze usługi blacharsko-lakiernicze.  

szlifierka mimośrodowa oscylacyjna do blachy

Narzędzia w warsztacie 

Problemy z wyglądem karoserii auta zdarzają się nie tylko w samochodach osobowych, ale również w innych pojazdach. Aby świadczyć usługi kompleksowo, ważne jest aby w warsztacie znalazła się felcarka blacharska, dzięki której możliwe jest wyprofilowanie blachy oraz młotek blacharski za pomocą którego odbywa się montaż blachy. Jednak to nie wszystko. Dobry warsztat z pewnością musi posiadać przenośny odkurzacz, który pozwoli na zbieranie opiłków i wszelkich zanieczyszczeń. Ich pozostałości mogłyby wpłynąć na estetykę wykonania napraw, dlatego posiadanie odkurzacza jest koniecznością. Bez wątpienia jedną z najważniejszych rzeczy jest profesjonalny pistolet lakierniczy. Do wyboru są modele ręczne i automatyczne, pozwalające na jeszcze sprawniejsze wykonywanie wszystkich prac. W warsztacie niezbędne mogą okazać się również szlifierki mimośrodowe, które umożliwiają prace szlifierskie i obróbkę dużych powierzchni jak powłoki lakiernicze.

szlifierka mimośrodowa do lakieru

Co jeszcze powinno znaleźć się w warsztacie blacharsko lakierniczym?

Prace wykonywane w warsztatach blacharsko-lakierniczych wymagają często użycia wielu różnorodnych sprzętów. Jednym z nich są pneumatyczne klucze udarowe, które ułatwiają demontaż wielu części np. opon. Dodatkowo ciężko byłoby się obejść bez wężyków, kubków do mieszania farb czy zbiorniczków i dyszy. Ważny element wyposażenia stanowi również profesjonalna chemia przemysłowa techniczna, w skład której wchodzą różnorodne preparaty niezbędne do wykonywania prac. Pamiętamy, że wszystkie narzędzia i akcesoria będące wyposażeniem warsztatów blacharsko-lakierniczych powinny być wysokiej jakości, gdyż pozwalają na świadczenie profesjonalnych usług, z których z pewnością zadowoleni będą klienci.

chemia przemysłowa

Jakie usługi świadczą warsztaty blacharsko-lakiernicze?

W profesjonalnych warsztatach blacharsko-lakierniczych świadczone są różnorodne usługi związane z naprawami karoserii samochodów. Są to nie tylko auta osobowe, ale również maszyny budowlane i rolnicze, przyczepy czy samochody ciężarowe. W warsztatach takich kompleksowo świadczy się usługi usuwania zarysowań i wgnieceń, a także napraw różnorodnych uszkodzeń karoserii. W takich miejscach wymieniane są także różnorodne elementy aut, jak drzwi, maski czy zderzaki. Dodatkowo zajmują się przywracaniem nienagannego wyglądu poprzez regenerację warstwy lakieru i przywracanie mu blasku. Ogromna różnorodność usług, sprawia, że warsztaty blacharsko-lakiernicze musza posiadać całą masę różnorodnych i nowoczesnych urządzeń, aby zaspokoić wszystkie wymagania klientów w zakresie napraw karoserii aut.

pistolet lakierniczy do malowania pojazdów

 

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły